"מזעזע, תחוסו על משפחות הנופלים"‎

יו"ר ארגון יד לבנים ביקר בחריפות את תשדיר הקברים של הליכוד ששודר במסגרת התעמולה.

ערוץ 7 , כ"א באדר תשע"ט

אלי בן שם מימין
אלי בן שם מימין
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הסרטון מעורר הסערה

יו"ר "יד לבנים" אלי בן שם גינה הערב (שלישי) את תשדיר התעמולה ששודר בעמוד הפייסבוק של מפלגת הליכוד וראש הממשלה נתניהו ואמר שמדובר באירוע חמור שפגע ברגשות המשפחות השכולות.

"תניחו לנו, תניחו לילדים שלנו", אמר בשיחה עם החדשות. "תוציאו את חיילי צה"ל מהשיח הפוליטי. אם יש בישראל עוד פרה קדושה אחת אז ראוי לשמור עליה ולא לרמוס אותה באופן בוטה וציני. ממלכתיות הפכה למילה מגונה, אני לא מבין מי הגה במוחו הקודח סרטון שכזה".

בן שם אמר כי שלח הודעה לראש הממשלה ולכל ראשי המפלגות שבה הוא מבקש מהם לחדול מכל הנושא הזה וקורא "לא לערבב את השכול בפוליטיקה, שיחוסו על המשפחות, שתהיה להם טיפה חמלה. מספיק עם הרוע הזה, זה שערורייה שאין כדוגמתה. זה חוסר רגש מזעזע".

בסרטון תעמולה חדש ששודר הערב בערוץ הליכוד בפייסבוק נאמר כי בחירתו של גנץ תסכן את ישראל ותוביל למאות הרוגים, כשברקע חלקת קברי חללי צה"ל. בעקבות השידור הורה ראש הממשלה נתניהו למחוק את השידור.

"אנחנו אומרים כל הזמן שגנץ זה שמאל, אבל מה הבעיה בזה בעצם?", אומר המציג אבישי עברי בסרטון שהוצג בשידור חי בליכוד טי.וי. "אז זהו שיש בעיה רצינית. כל ממשלות השמאל ב-20 השנה האחרונות לקחו הימורים גדולים מאוד על ביטחון המדינה. הימורים שנכשלו. הסכם אוסלו, ההתנתקות. עוד ועוד אלימות, עוד ועוד הרוגים. זאת המשמעות של שלטון שמאל".

"גנץ כמובן לא יגיד את זה", המשיך עברי. "הוא האדם הראשון שרץ לראשות הממשלה בלי לגלות לציבור במה הוא מאמין. לרשימה שלו ליקט גם שמאלנים וגם עלי תאנה ימנים כך שאף אחד לא יכול לדעת מה האמת".

"הציבור הישראלי כבר הבין מה המשמעות של ממשלת שמאל ולא מוכן להיות שפן ניסויים במחיר של מאות הרוגים", אמר עברי, שכברקע מוצגת תמונה של קברי חיילי צה"ל בבית עלמין צבאי. "אז מנסים להסתיר ולטשטש אבל הציבור לא טיפש. גנץ זה שמאל ושמאל זה מסוכן".