משנים את ה-Vision של עולם הראייה

במרכז הרב תחומי החדש לתיקון הראייה הפועל ב'שערי צדק' ניתנים פתרונות מותאמים אישית לכל ליקוי בראייה ואחוזי ההצלחה קרובים לשלמות.

ערוץ 7 , כ"ב באדר תשע"ט

ביקור במרפאת Vision שבשערי צדק
ביקור במרפאת Vision שבשערי צדק
צילום: אלירן אהרון

ביקור ב-Vision, שערי צדק

מחלקת העיניים במרכז הרפואי שערי צדק חנכה לראשונה מרכז רב תחומי לתיקון הראייה, תחת השם 'Vision'.

במרכז יכולים המטופלים לקבל אבחון מדויק ומקצועי של ליקוי הראייה ממנו סובלים ולקבל את הטיפול הטוב ביותר לתיקונו.

אבי, אופטימטריסט ב-VISION, מסביר כיצד מתחיל תהליך ההתאמה לניתוח לתיקון הראייה. "הדבר הראשון שהמטופל עובר הוא בדיקת אופטימטריסט בה נקבע המספר והצורה המדוייקת שאפשר לשפר את הראייה".

"אנחנו עושים מיפוי קרנית מתקדם ובו אנחנו בודקים את עובי הקרנית והאם ניתן בטיפול לייזר לדקק אותה והיא תישאר חזקה מספיק. המטרה היא לקבל צורה סימטרית של הקרנית", הוא מוסיף.

לדבריו, "יש אנשים שיש אצלם שוני בראייה ואך ורק באמצעות המכשיר שאני משתמש בו אפשר להבין האם ניתן להוריד משקפיים בלייזר ולקבל איכות ראייה טובה או דווקא להתקדם לניתוח החלפת עדשה תוך עינית וגם כך להשיג את הסרת המשקפיים. הבדיקה אורכת בין 15 ל-20 דקות ולאחר מכן ביום נוסף אנחנו עושים בדיקת רופא מקיפה יותר".

ד"ר דוד סמג'ה, מנהל יחידת ניתוחי רפרקציה ומנהל יחידת מחקר עיניים בבית החולים שערי צדק מתאר את השלב הבא בתהליך. "המטרה של הרופא היא לוודא שהקרנית יכולה לעבור את הניתוח באופן הבטוח ביותר. כדי לעשות זאת אני מנתח הרבה מאוד נתונים שמהם אפשר לברר האם המטופל הוא מועמד טוב לניתוח הסרת משקפיים בלייזר".

מרכז Vision פועל בשיטות מתקדמות, לרבות שימוש במכשיר לייזר מהדור החדש. בעזרת מערכת טופוגרפיה מובנית ניתן למפות את קרנית העין של המטופל ולבצע תכנון מדוקדק של הטיפול בלייזר. במהלך הניתוח מבצעים מעין "פיסול" של הקרנית בעזרת קרני לייזר, המעצבות אותה מחדש לרמת קימור המאפשרת ראייה טובה.

וכיצד זה עובד בפועל? "הלייזר מעצב מחדש את מבנה הקרנית על מנת להביא את כל הקרניים למרכז הרשתית ולשפר את איכות הראייה. ניתוחים מסוג זה החלו כבר לפני יותר מ-30 שנים והיום אנחנו עובדים עם ציוד מתקדם מאוד שהוא מרכיב חשוב ביותר להצלחה של ניתוחי לייזר להסרת משקפיים".

ד"ר סמג'ה מוסיף כי מדובר באחד הניתוחים המוצלחים ביותר בתחום עם אחוז סיכון נמוך במיוחד. "זה אחד הניתוחים הכי בטוחים שיש בעולם הרפואה, עם תוצאות מצויינות. יותר מ-97% מהאנשים שלא חוזרים להשתמש במשקפיים ולמעלה מ-90% משיגים ראייה של 6/6".

"יש מטופלים הסובלים מבעיות רפרקציה כגון קוצר ראיה, רוחק ראיה (היפראופיה), אסטיגמציה או זוקן ראיה (Presbyopia) שאינם מתאימים לטיפול בלייזר בשל תשבורת גבוהה מדי (מספר גבוה). במקרים אלו אנו מציעים פתרונות חדשניים אחרים לתיקון או להתאמת יכולת המיקוד של העין, על ידי השתלת עדשה או על ידי עיצוב מחדש של הקרנית".

"הטיפול ביחידה אינו מסתכם בשיטת טיפול אחת. הוא מציע שירות כוללני לטיפול בבעיות ראייה ותשבורת כולל אבחון, התאמת הטיפול, טיפול ומעקב. מגוון הפתרונות המוצע בהחלט יכול לתרום לאיכות חייהם של אותם מיליארדים שלהם טרם נמצא פתרון", מסכם ד"ר סמג'ה.

ליצירת קשר וקביעת תור לחצו כאן