אפליקציה חדשה לניווט בתוך מבנים

חברת הסטרטאפ Navin מציגה בתערוכת הסלולר אפליקציה חדשה מאפשרת לנווט בתוך מבנים סגורים, היכן שגוגל ו-Waze לא מאפשרים ניווט.

רעות הדר , כ"ב באדר תשע"ט

אפליקצית ניווט
אפליקצית ניווט
צילום: ISTOCK

חברת הסטרטאפ Navin מציגה בתערוכת הסלולר העולמית MWC המתקיימת בברצלונה, אפליקציה המאפשרת לנווט בתוך מבני ציבור, כמו בתי חולים, קניונים, אוניברסיטאות ומרכזי קניות, היכן שקליטת ה-GPS הולכת לאיבוד ולכן אפליקציות כמו מפות גוגל ו-Waze אינן רלוונטיות.

כך מתאפשר לאתר חנויות, מסעדות, מעליות, שירותים, חברים, שערי יציאה, ולנווט אליהם בהליכה במקום לבצע סיורים במבנה לחיפוש אחר האטרקציה הרצויה.

המערכת פותחה על ידי סטארטאפ שייסד שי רונן, נווט קרב ב- F16, באמצעות שימוש בטכנולוגיות של מטוסי קרב שאינן מסתמכות על לוויינים. בניית מאגר הנתונים של תוואי המבנים נבנה על ידי המשתמשים עצמם, אפשר לעבור באפליקציה למצב "ממפה" מה שמאפשר לטלפון לאסוף מידע תוך כדי תנועת המשתמש בחלל המבנה.

המידע נאסף באנונימיות ללא פרטי המשתמש באמצעות החיישנים של הסמארטפונים, לכן ככל שיותר אנשים יורידו את האפליקציה כך המפות יהיו עדכניות ומדויקות יותר.

האפליקציה יודעת להתייחס לגורמים שרלוונטיים להולכי רגל כמו מציאת הדרך הקצרה גם במקרה של שערים סגורים, כפי שקורה בעיקר בשעות הערב או במהלך השבת. כך המשתמש ינווט דרך שער פתוח ולא יאלץ להקיף את המבנה כדי להגיע ליעד, או להיות מופתע שאינו יכול לצאת.

האפליקציה נותנת פתרון לניווט במבנים מרובי קומות, ומאפשרת לחברים ובני משפחה לנווט ולחבור בקלות עד למפגש בתוך המבנה, ללא צורך להתקשר או לשלוח הודעות עד שמוצאים זה את זה.

Navin נוסדה על ידי שי רונן המשמש כמנכ"ל, ליאור רונן מהנדס מחשבים ומומחה בגלי רדיו, והיזם הסדרתי גידי ברק. החברה גייסה עד היום מעל שני מיליון דולר וקיבלה מענק מהרשות הישראלית לחדשנות.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il