מד"א תשהה את צמצום התחנות ביו"ש

לאחר התערבות סגן שר הבריאות יעקב ליצמן סוכם לדחות את המהלך בחודש ולנסות להשיג מהאוצר את התקציב הדרוש להמשך הפעילות באזור.

ערוץ 7 , כ"ב באדר תשע"ט

אמבולנס
אמבולנס
צילום: ערוץ 7

ארגון מד"א החליט להשהות למשך חודש את ההחלטה לצמצם ולסגור תחנות ביהודה ושומרון ובבקעת הירדן.

זאת לאחר התערבותו של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ובין היתר בעקבות הלחץ שהפעילה בנושא מועצת יש"ע.

נזכיר כי המועצה שלחה מכתב דחוף למנכ"ל מד"א אלי בין עליו חתומים ראשי הרשויות, בו הם דורשים לדחות את ההחלטה.

"במידה ומהלך זה יתרחש", כתבו ראשי מועצת יש"ע במכתב, "אנו נגיע למצב בו אזורים נרחבים במרחב יישארו ללא מתן מענה ראוי לרפואת חירום. זמן התגובה לפינוי חולים ונפגעים בתאונות או באירועי טרור עשוי להתארך ולא יינתן מענה הולם לנפגעים". וממשיכים: "מדובר בהחלטה בעלת סיכון גבוה העלולה, חלילה, להביא לאובדן חיי אדם".

יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני בירך על ההחלטה, "אנחנו לא מוכנים שחיי התושבים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן יהיו מוטלים על כף המאזניים בשל דיון כספי זה או אחר. נמשיך לעקוב עד אשר ההחלטה תבוטל לחלוטין".

יו"ר ועדת המשנה לענייני יהודה ושומרון, ח"כ מוטי יוגב, הוסיף כי "זו הצלת חיים של ממש. תאונות דרכים ולצערנו גם פיגועים הם דבר שקורה בשטחי יו"ש, החלטות חד צדדיות של סגירת נקודות ההזנקה לאמבולנסים הן חסרות אחריות לחיי האדם. נמשיך לעקוב אחרי ההתפתחויות עד לפתרון קבע, כפי שעשינו במיגון האוטובוסים והרכבים הפרטיים".

ראש מועצה אזורית מגילות בצפון ים המלח, אריה כהן, אמר בתגובה להחלטה, "לאחר אין ספור התראות ומחאות מצידנו, תושבי הישובים הסמוכים לכביש 90, אנו מודים על כך שהשכילו להבין גם בממשלה שתקציב וחלוקת כספים אינם חשובים יותר מחיי אדם. סגירת התחנה במגילות, משמעותה הפקרת 120 קילומטרים של כביש 90 ללא תחנת מד"א וללא ניידת טיפול נמרץ".

"אנו נמשיך לפעול עד לביטול ההחלטה באופן קבוע ונאפשר לאלפי התושבים ומיליוני התיירים המגיעים לאזורנו לקבל טיפול רפואי ראשוני מציל חיים", דברי כהן.