צפו: חילוץ דרמטי בנחל הארזים בירושלים

שני הלכודים חולצו מגגות הרכבים עליהם נלכדו לאחר שעה ארוכה של מאמצים בשיתוף מכבי האש, משטרה ויחידות החילוץ.

ערוץ 7 , כ"ג באדר תשע"ט | עודכן: 13:35

הלכוד על גג הרכב בנחל הארזים
הלכוד על גג הרכב בנחל הארזים
צילום: דוברות המשטרה

ארבעה צוותי כיבוי וחילוץ בסיוע יחידת היל"מ ומנוף של כבאות והצלה, הוזעקו בצהריים (חמישי) לחילוץ גבר כבן 50 וצעיר בשנות העשרים לחייו שנלכדו על גגות רכביהם בשיטפון בנחל שעלה על גדותיו בעמק הארזים.

הגבר כבן ה-50 שנלכד ברכבו בזרם החזק נפל בשלב כלשהו נפל למים, חולץ והועבר לידי צוות מד"א שהוזעק למקום להמשך בדיקות רפואיות. הצעיר שנלכד על גג הרכב הנוסף חולץ אף הוא בתום שעה ארוכה של חילוץ מורכב ודרמטי.

לוחמי האש ויחידת היל"מ של כבאות והצלה ירושלים, ביצעו סריקות בתוואי הנחל השוצף, בכדי לשלול הימצאותם של לכודים נוספים.

שני הנפגעים הועברו מייד עם החילוץ לידי צוותי מד"א שהמתינו במקום ופונו כשהם במצב יציב וסובלים מהיפותרמיה לבית החולים שערי צדק.

פראמדיקית מד"א עמית לוי סיפרה: "לשמחתנו סוף טוב לדרמה הארוכה שהיינו עדים לה בשעות האחרונות. לאחר חילוץ דרמטי וממושך של הכבאים הוציאו אלינו צעיר כבן 20 בהכרה מלאה לאחר שהיה לכוד במשך זמן רב על גג רכבו בזרם האדיר של הנחל".

"הכבאים שפעלו במקום בנחישות העבירו אותו אלינו. היינו ערוכים עם הניידת טיפול נמרץ מחוממת וציוד לטיפול בהיפותרמיה ולאחר בדיקה קצרה בשטח פינינו אותו לבית החולים כשהוא במצב יציב וקל. לשמחתנו האירוע הדרמטי שיכל להסתיים באסון הסתיים ב 2 נפגעים קל בלבד", הוסיפה.

דובי ברק, מתנדב ביחידת החילוץ עציון של משטרת מחוז ש"י, סיפר "היחידה הוקפצה לארוע בנחל שורק ממש מתחת לגשר של הרכבת בעמק הארזים. בהגיענו למקום ראינו אדם הלכוד באמצע הנחל על גג רכבו, ובמקביל לצוות כיבוי שניסה להגיע אל הלכוד במנוף, נכנס צוות מים זורמים של יחל"צ עציון אל הנחל באמצעות סירה בניסיון להגיע אליו. טרם הגיענו אל הרכב, הבן אדם החליק למים ולמזלנו ולמזלו נתפס על הברזלים שנמצאים בצד, ומשם חילצנו אותו".

"בסיום הארוע הראשון הוקפצה יחידת החילוץ עציון לארוע נוסף שהתרחש כארבע מאות מטר במעלה הנחל ובו עוד אדם הלכוד בזרם על גג רכבו. צוות מים זורמים של יחל"צ עציון יחד עם כבאים מהיל"מ הצליחו להעביר חבל לגדה השניה וכן את הסירה עד שהגיעו קרוב ללכוד. זרקנו לו חבל עם גלגל הצלה וכך הוצאנו אותו מתוך המים", הוסיף ברק.

במקביל לאירוע באזור צפון ירושלים, המשטרה חסמה את הירידה לכביש בגין צפון מכיוון רחוב אגודת הספורט בית"ר סמוך לאצטדיון טדי בעקבות הצפה על כביש בגין במקטע זה.

במשטרה קוראים לציבור הנהגים לנהוג באחריות, להישמע להוראות השוטרים ולעקוב אחר הנחיות ופרסומים באמצעי התקשורת.