נדחתה עתירת הליכוד
בג"ץ אישר לפרסם את החלטות היועמ"ש

בג''ץ דחה את העתירה שהגישו תנועת הליכוד ועו"ד יוסי פוקס, וקבע כי אין מניעה לפרסם את החלטות היועמ"ש בתיקים הנוגעים לראש הממשלה.

עדו בן פורת , כ"ג באדר תשע"ט

סולברג בבית המשפט העליון
סולברג בבית המשפט העליון
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הליכוד בסרטון חדש: תיקי נתניהו הם מגדל קלפים

שופטי בג''ץ דחו אחר הצהריים (חמישי) את העתירה שהגישו תנועת הליכוד ועו"ד יוסי פוקס בדרישה שלא לפרסם את החלטות היועמ"ש הנוגעות לראש הממשלה בתקופת הבחירות.

העותרים ביקשו למנוע את פרסום החלטות היועמ"ש כי בטענה שהחומרים שעתידים להתפרסם ישמשו ככלי לניגוח פוליטי נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ועלולים להשפיע על תוצאות הבחירות לכנסת ה-21.

"ברגיל, אפשר שהיה מקום לדון בשאלת זכות עמידתה של תנועת הליכוד בנדון דידן. זיקתה לאינטרס הנפגע ולסעד המבוקש, רבה יותר לכאורה מזו של העותרים דנן. אולם בנסיבות העניין, דין הבקשה להידחות, לנוכח השיהוי הכבד בהגשתה", פסק השופט נעם סולברג.

"כזכור, עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה ולפיה אין מניעה לקבל החלטה עקרונית ביחס לתיקי החקירה של ראש הממשלה עוד לפני הבחירות, פורסמה ברבים ביום 1.2.2019. תחת הגשת עתירה עצמאית מוקדם ככל הניתן, הגישה תנועת הליכוד בקשת הצטרפות 'דחופה' לעתירה קיימת, של עותר אשר לגביו כבר נקבע כי הוא נעדר זכות עמידה, וכל זאת ברגע האחרון ממש, הרבה מעבר ל'דקה ה-90'. די בכך כדי לדחות את הבקשה", הסביר.

מהליכוד נמסר בתגובה להחלטת בג''ץ: ''מצער שבג"ץ לא מנע מהשמאל התערבות בוטה בבחירות. בג"ץ עצמו קבע בזמנו, בעניינו של צחי הנגבי, שיש להימנע מפרסום החלטות יועמ"ש בתקופת בחירות ומתח ביקורת על היועץ המשפטי דאז שעשה זאת. חבל שבג"ץ לא הקשיב לבג"ץ''.