בנימין נתניהו:
מסע ציד חסר תקדים להפלת שלטון הימין

ראש הממשלה הגיב להחלטה להעמידו לדין בגין שוחד בפוף לשימוע. "שופכים את דמה של רעייתי, רודפים את בני. עברנו שלוש שנים של גיהנום".

ערוץ 7 , כ"ג באדר תשע"ט

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
Photo by Tomer Neuberg/Flash90

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב (חמישי) להחלטת היועץ המשפטי לממשלה להעמידו לדין בכפוף לשימוע בעבירת שוחד בתיק 4000, ובעבירת מרמה והפרת אמונים בתיקים 1000 ו-2000.

"אנחנו הפכנו את ישראל לכוח עולמי עולה, אבל עשינו זאת בלי ויתורים והרכנת ראש", אמר נתניהו בפתח דבריו. ''השמאל יודע שעם הישגים כאלו הם לא יכולים לנצח אותנו בקלפי, הם מבצעים רדיפה פוליטית במשך שלוש שנים, מסע ציד חסר תקדים שמטרתו אחת - להפיל את ממשלת הימין ולהעלות את מפלגת לפיד וגנץ''.

לדבריו, ''הופעל מכבש לחצים בלתי אנושי כדי שהוא (היועמ"ש) יגיד שהוא שוקל להגיש נגדי כתב אישום, גם כשאין כתב אישום. הכל כדי להשפיע על הבחירות, גם כאשר יודעים שמגדל הקלפים יקרוס לגמרי אחרי הבחירות. הלחץ על היועמ"ש הצליח.

"קרה דבר חמור ביותר בדמוקרטיה הישראלית", הוסיף ראש הממשלה, ''בפעם הראשונה פותחים בשימוע כמה ימים לפני הבחירות. כל אזרח ואזרח מבין שהעיתוי הזה הוא שערורייתי והוא נועד להפיל את הימין ולהעלות את השמאל. זאת המטרה. להציף את הציבור בעלילות מגוחכות ומרושעות כלפיי, בלי שתהיה לי האפשרות להפריך את הטענות האלה עכשיו, אלא רק אחרי הבחירות.

''אני אפריך את כולן, מהתחלה עד הסוף. אסור שהלחץ הזה יצליח בקלפי. על רוב מצביעי הליכוד שהתקשורת מזלזלת בחכמתם, זה לא ישפיע. מספיק שזה ישפיע על מעטים ואז השמאל יעלה. שידורים מיוחדים, חגיגות באולפנים, אני חייב להגיד לכם שאני לא זוכר מתי השמאל היה כל כך מאושר. לא רק שתופרים תיקים, הם כבר תופרים חליפות''.

ראש הממשלה אמר בקול חנוק, ''במסע הציד הזה נגדי, לא בחלו באמצעים. שפכו ועדיין שופכים את דמה של רעייתי. רודפים את בני. העבירו את המשפחה שלי שלוש שנים של שבעה מדורי גיהנום. הציד הזה התחיל בניסיון להדביק לי ולרעייתי שישה תיקי שוחד, זה מגדל שקורס''.

נתניהו הפריך את החשדות ולפיהם הוא התערב בתכני אתר וואלה, ''לוקחים את עבודת הדוברות של כל פוליטיקאי, ורק אצלי הופכים את זה לפלילי. לוקחים שיחה שלי שנועדה להגן על הבן שלי מעלילת דם והופכים את זה לעלילת דם. איזה אבא לא יגן על הבן שלו? דיברתי עם עוד מו"לים שהורידו את הידיעה הזאת. נעלה את הכל בשימוע.

"וואלה היה ונשאר אתר שמאל קיצוני שעוין אותי מאוד. תבדקו בגוגל. ומי האדם הראשון בהיסטוריה שמאשימים אותו בשוחד על סיקור חיובי? אותי, בנימין נתניהו. מעניין שלא בודקים את שאר הפוליטיקאים שקיבלו מנוני מוזס סיקור אוהד, תמורת חוק ישראל היום, מה שהיה מכניס מיליונים לכיסו של נוני.

''סיקור חיובי זה שוחד רק אם קוראים לך נתניהו. מה עם פייק 1000? הוציא מאות מיליונים מכספי משלם המיסים? מצאו סיגרים, חמגשיות. קשקוש. מנפחים פה את הסכומים בניפוח אדיר, לוקחים את כל הסיגריות והשמפניות ממילצ'ן וחבריו, ומעמיסים הכל עליי", טען ראש הממשלה.