אדלשטיין על החלטת היועמ"ש: "סכנת השפעה אמיתית על הבוחר"

יו"ר הכנסת הגיב להודעת מנדלבליט בנוגע לתיקי נתניהו ואמר כי אין כוונה לחוקק את "החוק הצרפתי".

ערוץ 7 , כ"ד באדר תשע"ט

יולי אדלשטיין
יולי אדלשטיין
צילום: ברדוגו

ראש הממשלה נתניהו מגיב להגשת כתב האישום נגדו

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מבקר את תזמון החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להעמיד לדין כפוף לשימוע את ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואומר כי הדבר עלול להשפיע על שיקול הדעת של הבוחר.

בריאיון ליעקב אחימאיר ברשת ב', אמר אדלשטיין כי ההליכים לא יסתיימו לפני הבחירות, ולכן "נשארנו כעת עם כתב חשדות".

לדבריו, "הדרך היחידה לצאת מזה - שהציבור ישאיר את הטיפול המשפטי למשפטנים וישפוט את נתניהו והליכוד על פי ההישגים בתחומים השונים".

על העיתוי הבעייתי אמר אדלשטיין: "התחושה של עיתוי הפרסום, והתחושה של הלחץ הציבורי, היא תחושה מאוד לא נוחה. אם הציבור ישפוט את הליכוד - קודם כל את נתניהו על ההישגים בתחום הביטחוני, המדיני, הכלכלי - אז אני חושב שהתמונה תהיה שונה. כל מפלגות הקואליציה הודיעו שגם בנסיבות הנוכחיות הן מתכוונות להמליץ על נתניהו לראשות הממשלה, כך שהכל נתון עכשיו בידי הבוחר. אף אחד לא מחליף אותו אף אחד לא חותר תחתיו".

יו"ר הכנסת הבהיר כי חקיקת החוק הצרפתי לא עומדת על הפרק: "בצרפת השיטה היא אחרת לחלוטין, זו שיטה נשיאותית. צריך להסביר פעם אחת ולתמיד - הנושא כבר לא רלוונטי. החוק הצרפתי מדבר על פתיחת חקירה, ואנחנו כרגע במציאות אחרת לגמרי - אין חקירות אלא פרסום החשדות על ידי היועץ המשפטי לממשלה.

''צריך להבהיר שעבור בנימין נתניהו, הנושא הזה לא רלוונטי כלל. אפשר לשקול את זה רק בתנאי שזה באמת לא פרסונלי ונוגע לעתיד ולא למה שכבר היה", אמר אדלשטיין.