אבדה תקוותם: בית"ר לא תהיה בפלייאוף

אלא אם יקרה נס, בית"ר ירושלים לא תשחק בפלייאוף העליון של ליגת העל בכדורגל אחרי הפסד למכבי נתניה בתוצאה 1:3. בית"ר שוב קופחה

נרי וייס , כ"ה באדר תשע"ט

קלינגר. ישחק בפלייאוף התחתון
קלינגר. ישחק בפלייאוף התחתון
צילום: פלאש 90

הפעם האחרונה שקבוצת החוץ ניצחה במשחק בין בית"ר ירושלים למכבי נתניה, היה לפני כמעט 6 שנים, באפריל 2013, כשהאורחת מנתניה יצאה מטדי עם ניצחון בתוצאה 3:1. מאז, כל תשעת המפגשים האחרונים בין הקבוצות לא הניבו ניצחונות חוץ.

הערב (מוצאי שבת) נפגשו נתניה ובית"ר במשחק שיקבע את גורלה של בית"ר ירושלים - אם תצליח להשתחל לפלייאוף העליון ברגע האחרון או שלא. לצערם של האורחים מהבירה, שוב לא הצליחה קבוצת החוץ לנצח, כש-6 שנים לאחר אותו ניצחון חוץ, שוב זו נתניה עם הניצחון, שוב עם 1:3.

המשחק נפתח בצורה חלומית עבור האורחים מהבירה כשבדקה ה-8 הקפיץ עידן ורד את אלפי האוהדים הירושלמים עם שער מהיר שקבע - לראשונה מאז תחילת העונה, בית"ר ירושלים בחלק העליון של הטבלה.

לצערם של הירושלמים היה זה הפעולה החיובית היחידה של שחקניהם על כר הדשא, כשעשר דקות לאחר מכן החלה המפלה הגדולה.

טעות קשה של שמואל שיימן בדקה ה-18 איפשרה לסתיו פיניש להשוות את התוצאה ובדקה ה-39 פאטוס בצ'יראי החלוץ המונטנגרי הנהדר של נתניה קבע מהפך עם בעיטה מדוייקת מ-11 מטרים לאחר ספק עבירה של איתמר ניצן ברחבת שערו שלו.

בצ'יראי המשיך את הכושר הנפלא שהוא נמצא בו כשהוא כובש את שערו ה-11 העונה במדי נתניה והשביעי ברציפות.

שחקני בית"ר ניסו להשוות את התוצאה במחצית השניה אך שוב קופחו על ידי שופט - כשזיו אדלר לא ראה נגיעת יד ברחבת נתניה של יונס מלדה, בעוד בצד השני שרק לפנדל שני לטובת נתניה. הפעם איתמר ניצן מנע את השער, אך סמוך לשריקת הסיום גם לו כבר נגמר הכח וטעות בהגנה שלו הסתיימה בשער שלישי של נתניה שסתם את הסיכוי של הירושלמים להעפיל לפלייאוף העליון כמעט באופן וודאי.

רק תסריט בלתי אפשרי יגרום לירושלמים לשחק בחלק העליון, ונראה כי לאור יכולתה הערב, גם זה לא יקרה.

נתניה רושמת משחק 11 ברציפות בכל המסגרות ללא הפסד וניצחון רביעי ברציפות, כזה שלא השיגה בליגה מאז מרץ 2012. אחרי שנפרדה מכוכביה הגדולים בקיץ האחרון, זו רושמת את אחד מעונותיה הגדולות ביותר בהיסטוריה המרשימה של המועדון.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il