הפרקליטים נגד נתניהו:
"חציית כל הקווים האדומים"

יו"ר ארגון הפרקליטים, עו"ד אורית קורין, מגיבה למתקפות על אנשי הפרקליטות מצד מקורבי ראש הממשלה ומצד נתניהו עצמו.

ערוץ 7 , כ"ו באדר תשע"ט

אילוסטרציה
אילוסטרציה
פלאש 90

יו"ר ארגון הפרקליטים, עו"ד אורית קורין, יוצאת נגד מתקפותיהם של ראש הממשלה ומקורביו על אנשי פרקליטות המדינה המעורבים בתיקי החקירות נגד נתניהו.

במכתב ששיגרה קורן הבוקר (ראשון) לפרקליטים כתבה קורן, "אנו דוחים בשאט נפש את ההתקפות החמורות והאישיות של רה״מ ושל בכירים נוספים נגד פרקליטים ופרקליטות במדינת ישראל. מדובר בחציית כל הקווים האדומים".

לדבריה, "מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית בה ביקורת עניינית היא דבר לגיטימי ונחוץ, גם על פרקליטות המדינה - אך בין זה לבין התקפות אישיות ופרועות על אנשים ישרים שהצדק והחוק הם הערכים היחידים שעומדים לנגד עיניהם, המרחק רב".

"אני קוראת לחדול מההתקפות הללו שמעבר לפגיעה האישית בפרקליטים, מהוות פגיעה ממשית בשלטון החוק בישראל", הוסיפה קורן.

נזכיר כי בהודעה המיוחדת שמסר נתניהו לאחר פרסום כתב החשדות נגדו, תקף ראש הממשלה באופן אישי בכירים בפרקליטות ובהם פרקליט המדינה שי ניצן ופרקליטת מחוז ת"א - מיסוי וכלכלה - עו"ד ליאת בן ארי.

"אתם כבר מכירים את העיקרון, לא ביבי לא חוקרים. אבל פה כמובן יש לחץ אדיר גם של התקשורת, גם של השמאל, וגם של פקידים משפטיים להביא את האשמות השווא האלה נגדי דווקא לפני הבחירות. לפי התקשורת, אני ניזון מהדלפות כמוכם. שני הפרקליטים שדחפו לקו הקיצוני נגדי הם פרקליט המדינה שי ניצן והפרקליטה ליאת בן ארי", תקף נתניהו.

"אולי תסבירו לי איך אפשר להסביר שליאת בן ארי שדחפה לפרסם את החלטת היועץ דווקא עכשיו , עצרה ב-2013 את החקירות נגד ציפי לבני בטענה אז שזו התערבות בבחירות? האם זה רק מקרה שבית המשפט קבע שפרקליט המדינה ניצן הפלה לרעה אנשי ימין ובאופן שערורייתי עסק באכיפה בררנית נגדם? אני מקווה שזה לא המצב עכשיו", הוסיף ראש הממשלה.

ראש הממשלה נתניהו מגיב להגשת כתב האישום נגדו