26 שנה אחרי: כתב אישום נגד הרוצח

הנאשם שהה במשך שנים בחו"ל, וכאשר חזר ארצה נעשו פעולות חקירה שאימתו את החשד לפיו הוא זה אשר רצח את ורדית בקרקנוט בשנת 1993.

ערוץ 7 , כ"ו באדר תשע"ט

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (שלישי) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד ולרי סאקוביץ, בן 63 מירושלים, בגין רצח ורדית בקרקנוט ז"ל בכוונה תחילה ומעשה סדום.

על פי כתב האישום, ביום הרצח בשעות אחר הצהריים עמדה ורדית בקרקנוט ז"ל (ילידת 1966) ברחוב הרכבת בתל אביב והושיטה את ידה בניסיון לתפוס "טרמפ" לכיוון מקום מגוריה בקיבוץ קריית ענבים.

סאקוביץ אשר נהג באותה עת ברכב מסוג סובארו לגאסי ברחוב הרכבת, הבחין בה, סטה לכיוון המדרכה ונעצר בסמוך אליה על מנת שתעלה לרכבו. בקרקנוט עלתה אל המושב האחורי של הרכב, וסאקוביץ נסע מן המקום כשהיא ברכבו.

במהלך הנסיעה, פנה סאקוביץ לכביש 395, ובין מושב כסלון למושב אשתאול סטה מהכביש אל דרך עפר והמשיך בנסיעתו לתוך היער המצוי מדרום לכביש. בעודם ביער, חבט סאקוביץ בחזקה בראשה, בחזה ובבטנה של בקרקנוט וביצע בה מעשה סדום.

בהמשך חנק סאקוביץ בכוח את בקרקנוט תוך שהוא לוחץ בשתי ידיו בחוזקה על צווארה, עד שהביא למותה, וזאת בין השאר כדי להבטיח שלא תתלונן נגדו.

מכתב האישום עולה כי סאקוביץ גרר את בקרקנוט כ-17 מטרים, אל עבר מסלעה מוסתרת ביער, הותיר את גופתה במקום, והסתלק מהמקום ברכבו.

עו"ד אשרת שהם ועו"ד שמואל ברזילי מפרקליטות מחוז ירושלים מסרו, "מאז הרצח בנובמבר 1993 ועד לימים אלו לא שקטה מערכת אכיפת החוק, נעשו פעולות חקירה מאומצות במשך 26 שנים שכללו איסוף ראיות וניסיונות לאיתור החשוד ברצח על ידי ימ"ר ירושלים. בעקבות התפתחויות טכנולוגיות הקשורות בהתאמת DNA ועם חזרתו לארץ של החשוד לאחר שהיה בבלרוס במשך 25 שנה, אותר הנאשם ולאחר פעולות חקירה נאספו די ראיות שהביאו להגשת כתב אישום כנגדו".

לדבריהם, "הגשת כתב האישום מעבירה מסר כי משטרת ישראל, הפרקליטות לא נחות ולא שוקטות עד אשר אף בחלוף חצי יובל מוגש כתב אישום נגד מי שמיוחס לו ביצוע עבירות נתעבות כפי שמצוין בכתב האישום. אנו מחזקים את ידי בני משפחת המנוחה ומקווים כי הגשת כתב האישום הינה ראשיתו של תהליך סגירת המעגל שנים רבות לאחר המקרה הטראגי".