800 חתמו:
עצומה בבני עקיבא נגד העלאת דמי החבר

''איננו יכולים לתאר מצב שבו הורים יחליטו שילדיהם לא ישתתף במפעלי התנועה ואנו נאלץ להשאירם מחוץ לסניפים", כתבו מארגני העצומה.

רעות הדר , כ"ו באדר תשע"ט

למצולמים אין קשר לידיעה
למצולמים אין קשר לידיעה
צילום: דוברות בני עקיבא

800 חברי תנועת הנוער "בני עקיבא" שלחו מכתב להנהלת התנועה בעקבות הכוונה לייקר את דמי החברות בתנועה.

כיום משלם כל חבר בבני עקיבא 29- ש''ח בשנה, והמחיר צפוי לעלות ל-330 שקלים.

''הרבה הורים במעמד הנמוך-ביניים יחליטו שאינם יכולים לעמוד בעלויות שבין כך קשות להם", נכתב בעצומה. ''איננו יכולים לתאר מצב שבו הורים עם מספר ילדים יחליטו שילדיהם לא ישתתף במפעלי התנועה ואנו נאלץ להשאירם מחוץ לסניפים בגלל העלות הגבוהה להם.

"על כן, אנו דורשים להשאיר את מחירי החברות בסכומם הקיים ולפעול יותר למען חניכים שבמצב כלכלי קשה", הוסיפו מארגני העצומה.

מחירי החברות בבני עקיבא לא עודכנו ב-15 השנים האחרונות. בתנועה הסבירו להורים: ''חשיבות החברות היא עצומה, הן כהשתייכות לתנועה והן בשימוש הכספי: ביטוח מקיף (בנוסף לשל משרד החינוך), הכשרות למדריכים, פעילויות כלל ארציות, פעילויות סניפיות ועוד מגוון דברים לטובת ילדכם''.

המחיר הנוכחי, 290 ש''ח, יעלה ב-9 במרץ ל-330 ש''ח. כל מי שישלם חברות עד תאריך זה ישלם את המחיר הנוכחי.

מבני עקיבא נמסר בתגובה: ''תנועת בני עקיבא הינה תנועת הנוער אשר גובה את המחירים הנמוכים ביותר מבין תנועות הנוער, כפי שעלה גם מבדיקות שנעשו בשנים האחרונים בתכנית חיסכון בערוץ 2 ובעיתון The Marker.

''למרות המורכבות הכלכלית והעלייה המתמשכת בעלויות לאורך השנים הצליחה התנועה להמשיך בפעילות השוטפת ואף להעצימה ללא העלאת מחירים כלל במשך כעשור. כעת, על מנת להמשיך ולפעול באופן מלא החליטה התנועה להעלות את מחירי דמי החבר באופן הנמוך ביותר האפשרי לשם המשך הפעילות כך שהחברות בתנועת בני עקיבא עדיין הינה הזולה ביותר מבין כלל תנועות הנוער.

''העלויות הגבוהות שצמחו מטבע הדברים בעשור האחרון וכן הרחבה וצמיחה משמעותית של פעילות התנועה חייבה את התנועה לקבל החלטה זו. זאת כדוגמת הקמת מחלקת חבריא ב' והמשך פעילות השבטים עד תום כיתה י"ב תוך פעילות חברתית, חוויתית וערכית ענפה. בנוסף במקביל, יגדל באופן משמעותי מערך הסיבסודים לחניכים הזקוקים לכך בשיעור של עד 70%.

''בנוסף, עליית המחירים תהיה רלוונטית עבור כמחצית מההורים רק בעוד כשנה. זאת עקב כך שהתנועה החליטה לדחות את תאריך עליית המחירים ולהודיע על כך להורים זמן רב לפני כן על מנת שיוכלו לשלם ע"פ התעריף הנוכחי. מכיוון שכמחצית מההורים מחדשים את דמי החבר לפני פעילות ט"ו בשבט הראשונה - עליית המחירים תחול לגביהם בפועל לרוב רק בעוד כשנה''.