חוטובלי קראה לחרדיות, ב'דגל' זעמו

ח"כ ציפי חוטובלי קראה לנשים חרדיות להצביע לליכוד וב'דגל התורה' לא נותרו חייבים. "בליכוד יזמו חקיקה שפוגעת בשבת ובמסורת ישראל".

חיים לב , כ"ו באדר תשע"ט

ציפי חוטובלי
ציפי חוטובלי
צילום: הלל מאיר/TPS

חברת הכנסת ציפי חוטובלי (הליכוד) קראה היום (א') לנשים החרדיות להצביע לליכוד שכן המפלגות החרדיות "לא סופרות את עמדתן", כלשונה.

"הליכוד זה בית גם לציבור החרדי. יש כאן תנועת המונים של נשים משכילות. לא יכול להיות שלא יספרו את עמדתכן. כשזה מגיע לקלפי אתן צריכות להיות מיוצגות", אמרה חוטובלי במהלך כנס 'we women' שהתקיים בתל אביב.

חוטובלי הוסיפה "אתן צריכות לבנות כח פוליטי שיאפשר לכן להיכנס למפלגות גדולות. אני בעד שהכח יתחיל לצמוח מלמטה. אל תחכו שיפתחו לכן את הדלת".

"מערכת הבחירות הקרובה היא בין שתי אפשרויות - האחת ששומרת על הזהות היהודית ואחת שנלחמת בזהות היהודית". לדברי חוטובלי, "יש סטטוס קוו שהולך ונשחק. אנחנו רוצים מדינה ששומרת על המרחב הציבורי ויאיר לפיד וגנץ אמרו בבירור מה הם רוצים - להחזיר את האג'נדה שפורמת את הסטטוס קוו".

"הקואליציה שלנו מדברת על זהות יהודית. בליכוד שני-שליש רואים את עצמם מסורתיים והרבה שומרי מסורת, אנחנו מפלגה עם הרבה כבוד לזהות היהודית", הוסיפה חוטובלי והבהירה כי "כל עוד ההגה בידיים שלנו הזהות היהודית נשמרת".

בדגל התורה הדפו את דבריה ואמרו כי "לא הליכוד ילמד כיצד לנהוג בכבוד לאישה החרדית כאשר במבחן המעשה הם סגרו את הדלת בפני הנשים, כיצד חוטובלי עצמה שפעולותיה היו חיוביות תוכל לעמוד בפני יוזמות חקיקה כנגד מסורת ישראל המגעים מידי שבוע מחברי הכנסת של הליכוד".

נציג המפלגה ח"כ אורי מקלב הוסיף כי "חברי הליכוד היו מצטרפים מידי שבוע ואף יוזמים בעצמם חקיקה המגיעה לפגוע בקדושת השבת, או במסורת ישראל, כיצד ניתן להגיד כי זהו בית לאישה החרדית כאשר הם מצטרפים לכל יוזמה המגיע לפגוע בנשים כגון הפחתת דמי המזונות לנשים או גיל החזקת הילדים על ידי אימותיהן".

"אני מקווה מאוד שדברי חוטובלי שפעילותה הייתה חיובית בכנסת האחרונה אינם משקפים מצב של לחץ בליכוד שנאלצים לקושש קולות של נשים חרדיות", הוסיף מקלב.

בתנועת "נבחרות", הפועלת לשוויון וייצוג של נשים חרדיות בפוליטיקה ובכנסת, מסרו בתגובה: "ציפי חוטובלי, חברת כנסת דתיה ופוליטיקאית מהשורה הראשונה, מזהה את הפוטנציאל האלקטורלי של הנשים החרדיות, שלמעשה אינן זוכות לכל ייצוג במפלגות הבית שלהן. נראה כי עדיף יהיה שראשי המפלגות החרדיות יפסיקו לתקוף, ויבינו שהדרה גורפת של 50 אחוזים מקהל בוחריהם תגבה מהם מחיר במוקדם או במאוחר".

עוד הדגישו בנבחרות: "כבוד אמיתי לאשה, הוא להתייחס אליה באופן שווה, לאפשר לקולה להישמע ולתת לה ולדעותיה את הבמה הראויה. לאור סירובן המתמשך של המפלגות החרדיות לפתוח את שעריהן לנשים, אנו נמשיך לפעול ללא לאות על מנת לאפשר את השתלבותן בפוליטיקה הכללית. אנו קוראות לכל הנשים החרדיות לממש את זכותן בקלפי ולהצביע רק למפלגות שמכבדות אותן ומכירות בזכותן לייצוג ולמקום בשולחן".