שי ניצן: דבר לא ירתיע אותנו

פרקליט המדינה מגיב לביקורת על תזמון פרסום ההחלטות בתיקי נתניהו. "אין מקום להמתין עם ההחלטה רק בשל בחירות, זכות הציבור לדעת".

חזקי ברוך , כ"ו באדר תשע"ט

שי ניצן
שי ניצן
צילום: הלל מאיר/TPS

פרקליט המדינה שי ניצן הגיב אחר הצהריים (ראשון) לביקורת על ההחלטה לפרסם את ההכרעות בתיקי נתניהו לפני הבחירות לכנסת.

ניצן הבהיר כי ההחלטה להעמיד לדין את ראש הממשלה נתניהו אינה סופית, ומדובר בהחלטת ביניים.

"אין שחר לטענות כי ההחלטות בתיקי ראש הממשלה התקבלו משיקולים זרים. ההחלטות התקבלו משיקולים ענייניים בלבד", אמר פרקליט המדינה. "אין מקום להמתין עם ההחלטה רק בשל בחירות, זכות הציבור לדעת".

לדבריו, "פרקליטת מחוז מיסוי וכלכלה, עו"ד ליאת בן ארי שניהלה את משפטו של ראש הממשלה לשעבר אולמרט והביאה להרשעתו ניהלה אותו גם אז רק על פי שיקולי ראיות, וללא מתן משקל לזהות הפוליטית שלו. באותה מידה קיבל היועץ את ההחלטה בה האמין לפי מצפונו ומיטב אמונתו".

"שמעתי בצער רב את ההתקפות האישיות נגדה, היא לא ראויה להן. היא אשת מקצוע מהמעלה הראשונה שפועלת ביושר והגינות ומקדישה את מיטב שנותיה למאבק בשחיתות הציבורית. אין לי ספק שהיא תפעיל למשוך ביושר. כך נעשה כולנו שכן זהו תפקידנו. לכך נועדנו ולכך נשלחנו.

''לסיכום נושא זה אומר - אנו נוסיף לעשות מלאכתנו כפי שעשינו עד כה בדרך ישרה, יסודית, מקצועית ומהירה עד להשלמת התהליך וקבלת ההחלטה הסופית הנכונה ביותר בתוך השימוע. דבר לא ירתיענו", הבטיח ניצן.

ראש הממשלה נתניהו מגיב להגשת כתב האישום נגדו

ביום חמישי האחרון הגיב נתניהו להחלטת היועץ המשפטי לממשלה להעמידו לדין. ראש הממשלה תקף ישירות את פרקליט המדינה ניצן ואת פרקליטת מיסוי וכלכלה במחוז תל אביב ליאת בן ארי. "לפי התקשורת, אני ניזון מהדלפות כמוכם, שני הפרקליטים שדחפו לקו הקיצוני נגדי הם ניצן ובן ארי", אמר נתניהו.

"האם זה רק מקרה שבית המשפט קבע שפרקליט המדינה ניצן 'הפלה לרעה אנשי ימין ובאופן שערורייתי עסק באכיפה בררנית נגדם'? אני מקווה שזה לא המצב עכשיו. דבר אחד ברור - יש חוק אחד לכולם וחוק אחר לנתניהו".

"אולי תסבירו לי איך אפשר להסביר שליאת בן ארי שדחפה לפרסם את החלטת היועץ דווקא עכשיו, עצרה ב-2013 את החקירות נגד ציפי לבני בטענה אז שזו התערבות בבחירות?", הוסיף ראש הממשלה.