אוטובוס השבת יימשך? תלוי את מי שואלים

במפלגת העבודה הכריזו כי הקמפיין בעד תחבורה ציבורית בשבת יימשך כמתוכנן, בש"ס טענו כי יו"ר ועדת הבחירות הורה להפסיק את המיזם

חיים לב , כ"ו באדר תשע"ט

אוטובוס השבת
אוטובוס השבת
צילום: מפלגת העבודה

יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר קיים היום (א') דיון בסוגיית "אוטובוס השבת" של מפלגת העבודה, ובתום הדיון שחרר החלטה בעניין הפעלתו העתידית של האוטובוס.

מה מכילה ההחלטה? תלוי איזו מפלגה אתם שואלים.

תחת הכותרת "ניצחון למפלגת העבודה", הסבירה הודעת מפלגת העבודה כי הקמפיין בעד תחבורה ציבורית בשבת ימשיך כמתוכנן. "אוטובוס השבת של מפלגת העבודה יוכל להמשיך לפעול בשבת בכל הארץ, בשיתוף עם חברות התחבורה השיתופית, למעט העיר ירושלים", לשון ההודעה.

אולם ממש באותן דקות שחררה ש"ס הודעה הפוכה.

תחת הכותרת "ניצחון השבת!", סיפרה הודעת סיעת ש"ס כי בדיון שהתקיים בפני השופט חנן מלצר הודיעה מפלגת העבודה כי תפסיק לחלוטין כל הפעלה של אוטובוס שבת, גם בעצמה וגם באמצעות ובשיתוף עמותות אחרות.

"בכך", אמרו בש"ס, "התקבלה עתירתה של תנועת ש''ס נגד חילולי השבת וניתן פסק הדין של השופט מלצר האוסר עליהם לקיים את פעילות חילולי השבת ההמוניים. כמו כן בשל הטענות הצודקות של תנועת שס חויבה מפלגת העבודה לשלם הוצאות משפט בסך 5000 ש"ח".

תנועת ש״ס בתגובה: ״השבת שוב תבעה את עלבונה וניצחה. אנו שמחים כי כבודה של השבת יישמר בפרהסיה הציבורית ומקווים כי מפלגת העבודה תחדול משימוש ביום המנוחה הקדוש לתעמולת בחירות.
ש״ס תמשיך להיות הקול הברור המשמיע את רצון רוב העם המעוניין במדינה בעלת צביון יהודי ושמירה על מסורת אבות״.