קמפיין נשים נעלבות

לא הצליח להן שם בנעמת, ארגון מנופח מגאווה עצמית. קמפיין "נשי" המחרחר ריב בין המינים, בין המגזרים, בין ימין ושמאל, לא עובד. דעה

תגיות: עדי בן ישי
עדי בן ישי , כ"ז באדר תשע"ט

קמפיין נשים נעלבות
קמפיין נשים נעלבות
צילום: קמפיין נעמת

קמפיין "לא תעצרו אותנו, אנחנו ממשיכות" של ארגון הנשים נעמת, או כפי שכינתה אותו עירית לינור, "קמפיין נשים נעלבות מול מצלמה", הוא קמפיין שהיה צריך להיגנז בטרם עלה לאוויר הפייסבוק וספג מכות פטישים ללא רחם מאלפי מגיבים.

ישנן שתי אפשרויות המנמקות את הסתערות ההמונים על סרטון הרפש הזה. האפשרות הראשונה- יוצרי הקמפיין חלמאים, שלא דייקו את המסרים כמו שצריך.

האפשרות השנייה- יוצרי הקמפיין מבריקים אבל משוכנעים שהעם היושב בציון מטומטם ויאכל כריך עם פסטרמה מקולקלת. מה הם עשו? דגמו באופן סלקטיבי אמירות קיצוניות, לא לגיטימיות, וכרכו איתן יחד אמירות סופר-לגיטימיות, לדעת הרוב השפוי. הם חשבו שנתבלבל, לא נבחין בין טוב לרע, נבלע את הכריך ונסתום את הפה.

לא הצליח להן שם בנעמת, ארגון מנופח מגאווה עצמית וממשכורות שמנות. קמפיין "נשי" המחרחר ריב בין המינים, בין המגזרים, בין ימין ושמאל, לא עובד. מה גם שהסרטון עצמו מלא סתירות פנימיות מעוררות גיחוך. "קצת יותר צניעות, קצת יותר בושה" היא אמירה בעייתית, לשיטתן, של הרב מאיר קסלר.

כמה שניות לפני וכמה שניות אחרי הופיעה ערביה חבושה ברעלה, כי זו צניעות בסבבה, אהה? אמירה בעייתית של אייל ברקוביץ היא "אנחנו גברים וקשה לעצור אותנו". שם הקמפיין של נעמת הוא "לא תעצרו אותנו". כשרק גברים נדרשים לעצור כי לנשים מותר הכל, אז יש פה מוסר כפול.

ההתבטאות של עירית לינור היא כמובן הדובדבן שבקצפת. "הענש של בחורה שמתעסקת עם גבר נשוי הוא שתאכל אחרי זה חצץ". תנועת "הנשים" דואגת לנואפת ולא לנבגדת, מן הגיון שכזה. הזבנג שנעמת חטפה בדף הפייסבוק שלה הוא תענוג צרוף. הפמיניזם הרדיקלי מזמן לא היה חבוט ומוכה כל כך.

מה שכתבה להן עירית לינור, בתשובה לקמפיין המפוקפק, מסתכם במילה אחת "קלפטעס". ממש כך. נשים רעות, אדוניות הארץ, שמחזיקות מונופול על הנשיות. מברברות מילים יפות על שוויון מגדרי וצמצום פערים, אבל לא חושבות שצמצום הפערים יתחיל אולי במשכורות המנופחות של העובדים בו.

הפועלות השחורות, המטפלות המסורות ב200 מעונות היום שלהן, לא מקבלות עשירית מהמשכורת החודשית של הדרג הבכיר שם.

מי מתקצב את הארגון ההסתדרותי הותיק הזה שמנסה לחנך אותנו מחדש? אנחנו כמובן. יותר ממחצית ממחזור הפעילות של נעמת, כפי שחושף עיתון גלובס, הוא קצבאות ממשלתיות: ממשרד החינוך (כ-136 מיליון שקל), ממשרד התמ"ת (כ-116 מיליון שקל), ממשרד הרווחה (כ-56 מיליון שקל) וגם כמה מיליונים מההסתדרות. (נכון ל2016)

מעז יצא מתוק. ארגון נעמת נחשף במערומיו ובערמומיותו לעיני כל. אף אחד כבר לא יקנה אצלם כריכים, בטח לא עם פסטרמה.

עדי בן ישי, פעילה בתנועת הנשים "שוברות שוויון"