דרישה: מאסר עולם לרוצח נועה אייל

הפרקליטות דרשה להטיל מאסר עולם ו-16 שנות מאסר נוספות על דניאל נחמני, שהורשע בחודש שעבר במעשה סדום וברצח נועה אייל

ערוץ 7 , כ"ז באדר תשע"ט

נועה אייל ז"ל
נועה אייל ז"ל
באדיבות המשפחה

הפרקליטות מבקשת מבית המשפט לגזור מאסר עולם ועוד 16 שנות מאסר על דניאל נחמני, שהורשע לפני כחודשיים בביצוע מעשה סדום וברצח הנערה נועה אייל ז"ל בשנת 1998, שאותה לקח טרמפ ברכבו.

נחמני נעצר בשנת 2014, 21 שנה לאחר הרצח המטלטל, הודות לדגימת DNA שהצליחה לקשור בינו לבין האירוע.

עו"ד דניאל ויטמן, פרקליט מחוז ירושלים והתובע בתיק, הדגיש כי הפרקליטות מעוניינת לגזור על נחמי את העונש המקסימלי הקבוע בחוק, וכן לקבוע שמדובר ברצח חריג בחומרתו ולהטיל עליו לפצות את משפחת המנוח בפיצוי המקסימלי האפשרי.

"הפרקליטות טענה כי יש להחמיר בעונשו של הנאשם שרצח נערה תמימה בת 17, קורבן מזדמן, אשר היתה עבורו טרף לסיפוק צרכיו המיניים", מסר ויטמן. "הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להחמיר בעונשו בשל הפגיעה המינית הקשה במנוחה והאופן בו בחר הנאשם להמית אותה, הסבל הנורא שנגרם למשפחה וההשפעה הציבורית הקשה של המקרה שטלטל את ירושלים".

אייל, אז בת 17, נאנסה ונרצחה בשכונת רמות בירושלים בפברואר 1998, בשעה שהייתה בדרכה חזרה לביתה בשעות הלילה. היא נראתה בפעם האחרונה בכיכר הדווידקה שבעיר, לאחר שצפתה בסרט בסינמטק עם בן זוגה.

אחת העדויות שנאספו במשטרה גורסת כי אייל עלתה על טרמפ, ועד ראייה אף דיווח כי זיהה מכונית עוזבת את אזור הרצח בשעות הלילה. לאחר שבוששה להגיע לביתה פנו הוריה למשטרה, שפתחה בחיפושים נרחבים בהשתתפות מאות שוטרים ומתנדבים לצד כלבי גישוש ומסוקים. לאחר מספר ימים התגלתה גופתה של אייל על ידי אחד המתנדבים בוואדי ביער רמות.

במהלך השנים חקרה המשטרה מספר כיוונים, אך זהות הרוצח מעולם לא התגלתה. חשודים שונים נעצרו, אך לא הואשמו במעשה. במשטרה בדקו במהלך השנים את האפשרות שהרצח בוצע על רקע לאומני, אך גם הכיוון הפלילי נבדק מספר פעמים. לאחר 18 שנים ארוכות נעצר החשוד ברצח דניאל נחמני, וכעת בית המשפט הרשיעו.