אייכלר מציג: למה לא להצביע לליכוד

"הליכוד היא מפלגה חילונית מימי ז'בוטינסקי שהיה אויב החרדים והציע לשלול זכות הבחירה מבעלי זקנים ופיאות", הזכיר חה"כ מיהדות התורה

חיים לב , כ"ז באדר תשע"ט

אייכלר וביטן
אייכלר וביטן
צילום: הלל מאיר/TPS

ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) תקף את חברי הכנסת מהליכוד המנסים לפתות את הציבור החרדי להצביע לליכוד בטענה כי הם "משמרים את המסורת".

אייכלר הגיב, "הליכוד הוא שותף קואליציוני אך אין בו אף חרדי ואינו יכול להיות בית לחרדים".

ח"כ אייכלר מנה שבע סיבות מדוע הליכוד אינו יכול להוות בית לציבור החרדי, תחילה חזר להיסטוריה של המפלגה: "הליכוד היא מפלגה חילונית מימי ז'בוטינסקי שהיה אויב החרדים והציע לשלול את זכות הבחירה מבעלי זקנים ופיאות", אמר אייכלר. "אומנם אחריו הגיע מנחם בגין ועד היום יש בליכוד שותפים הגונים, אך עדיין ישנם נציגים ריאליים בליכוד שמתאימים ליש עתיד".

אייכלר טען כי חקיקות נציגי הליכוד היו משופעות בעמדות אנטי-חרדיות. "גדולי המסיתים נגד החרדים בבית שמש, ובשאר ערי הארץ, וכן מחוקקי התועבה נבחרו לרשימת הליכוד. כל חרדי שמצביע לליכוד יכניס אותם לכנסת נגדנו.

"הליכוד לא הכניס אף נציג חרדי במקום ריאלי, כי הוא יודע שמי ששייך לשבט החרדי לא יצביע ליכוד. מה גם שרוב הגזירות נגד קצבאות ילדים ונגד תעסוקה לחרדים חסרי תארים אקדמאים במיגזר הציבורי, נעשו על ידי הליכוד".

אייכלר הפנה זרקור לזירה המקומית, שם מועמדי הליכוד יצאו, לדבריו, נגד הציבור החרדי. "ראשי הערים האיומים ביותר כמו ראש עירית טבריה וראש המרכז לשלטון מקומי, גם הם ליכודניקים. ראשי ערים שפועלים עם הרפורמים נגד החרדים - גם הם ליכודניקים".

אייכלר הוסיף כי "אנחנו שותפים במאבק נגד העריצות המשפטית והעוול שבהפיכה השלטונית נגד נתניהו. אבל זה לא מצדיק שמצביע חרדי יבגוד בהוריו באחיו ובילדיו הנאנקים תחת גזירות השלטון החילוני, ויצא להצביע למפלגה חילונית. זאת גם אם הליכוד גרוע פחות ממפלגות השמאל האנטי דתי.

את דבריו חתם במילים: "רק נציג חרדי עם כוח פוליטי חזק יכול לייצג את צרכי הציבור החרדי. אף אחד לא יעשה זאת עבורנו. יהודי חרדי מצביע רק למפלגה חרדית כי זה הבית שלו, גם אם הוא בית ישן ולא נוצץ".