מרכז בית העצמאות במגדל שלום

המרכז מציג למבקרים את סיפור הקמת המדינה, מהקונגרס הציוני הראשון ועד ה' באייר תש"ח, דרך סיפור הקמתה של העיר תל אביב

קובי פינקלר , כ"ז באדר תשע"ט

בית העצמאות
בית העצמאות
צילום: בית העצמאות

"יובל של תקומה – מקונגרס באזל ועד הכרזת המדינה", הוא שמו של מרכז המבקרים החדש שנפתח היום ( שני) במגדל שלום מאייר.

המרכז מציג למבקרים את סיפור הקמת המדינה, מהקונגרס הציוני הראשון ועד ה' באייר תש"ח, דרך סיפור הקמתה של העיר תל אביב - מסע מרתק אל ערש לידתה של מדינת ישראל.

במרכז, הדרכות לגילאים שונים ובשפות שונות, פעילות ערכית, מעמיקה ומרתקת, כזו המבקשת לשים במרכז השיח את הכרזת העצמאות ונסיבותיה, מגילת העצמאות וערכיה, סיפור לידתה של העיר העברית הראשונה ודמויותיהם של מייסדי ומנהיגי המדינה לחוויה אישית, לאומית וחינוכית.

במרכז החדש ניתן לחוות את סיור הבסיס כולל הדרכה בתערוכת מ'יובל של לתקומה.' בין היתר סיפורו של הקונגרס הציוני הראשון בבזאל, סיפור הקמתה של העיר העברית הראשונה, סרט על טקס ההכרזה וכן סרט על גלגוליו של בית דיזנגוף, באולם שיחה על מגילת העצמאות וערכיה, ותמונות נדירות ממעמד חתימתה והקלטה המקורית של הטקס.

כמו כן ניתן להוסיף פעילויות שונות ובניהם, סיור בשביל העצמאות - מסלול הליכה ברחובות תל אביב, המחבר עשרה אתרים הקשורים בתולדות העיר, השביל נחנך במסגרת חגיגות שנת ה 70- למדינת ישראל, סיור בנווה צדק - על השכונה הראשונה מחוץ לחומות של יפו וטיול מרתק בין הסימטאות בעקבות מייסדי השכונה. משחקים המבוססים על הסמארטפון, מגוון סדנאות, שעת סיפור, פעילויות לילדים ועוד.