הפלסטינים: פיגוע הדריסה - "תאונה"

הרשות הפלסטינית טוענת שפיגוע הדריסה בו נפצע קשה קצין צהל, לא היה אירוע טרור, אלא תאונת דרכים שנגרמה בשל מזג האוויר.

דלית הלוי , כ"ז באדר תשע"ט

זירת פיגוע הדריסה בבנימין
זירת פיגוע הדריסה בבנימין
צילום: STR/Flash90

הרשות הפלסטינית טוענת כי פיגוע הדריסה שהתרחש הבוקר (שני) בבנימין ובו נפצע באורח קשה קצין צה"ל ולוחם משמר הגבול באורח קל, היה "תאונת דרכים".

בהודעה שפרסמה סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית 'וופא' נאמר כי "הרשות שוללת מכל וכל את הטענה הישראלית לפיה מדובר בפיגוע. מדובר בתאונת דרכים שנגרמה בשל תנאי מזג האוויר".

"ביום שני בשעת בוקר מוקדמת נסעו אמיר דראג', יוסוף אל-ענקאווי והיית'ם עלקם במכוניתם הפרטית לאחר שסיימו את עבודתם בעיר ביתוניא מערבית לרמאללה כשהם בדרכם לעבר כופר נעמה כדי להגיע לכפריהם הסמוכים. בסיבוב מסוכן בכניסה לכפר ובעת מזג אוויר קשה וערפל כבד, החליקה המכונית בה הם נסעו ולפתע חיילי הכיבוש שהיו במקום פתחו לעברם באש ללא היסוס והרגו את אמיר מהכפר ח'רבת'א אל-מיסבאח, יוסוף מבית סירא ופצעו באורח קשה את היית'ם מהכפר ספא", טענו בסוכנות הידיעות של הרשות ואף כינו את האירוע "הוצאה להורג של הפלסטינים".

נזכיר כי מחקירת הפיגוע, שאירע ליד הכפר נעמה סמוך לצומת הפרסה, עלה כי החיילים סיימו מבצע מעצרים בכפר, ועצרו את הרכב הצבאי בצד הדרך בעקבות תקלה. הם נאלצו לצאת מהרכב ואז הגיח רכב פלסטיני שהתנגש בהם בעוצמה.