זרוע הים בשבילי היא משפחה

רותם נחשון שיסיים השבוע קורס חובלים בחיל הים, מספר בטור מיוחד על עצמו ועל הקורס היוקרתי שבסיומו יהיה סגן מפקד מכונה באח״י חנית.

רותם נחשון , כ"ז באדר תשע"ט

רותם נחשון
רותם נחשון
צילום: דובר צה״ל

שמי רותם נחשון ואני גר ביישוב אורנית. יש לי אח ואחות קטנים ולמדתי בתיכון ״רוטברג״ ברמת השרון, שם הרחבתי מגמות פיזיקה וכימיה. בזמני הפנוי אני מאוד אוהב לשמוע מוזיקה ולנגן בגיטרה ותופים, לפני גיוסי לצבא התאמנתי בג׳וג׳יטסו ואיגרוף תאילנדי.

מאז ומתמיד אהבתי להגיע לים ולבלות שם עם משפחתי וחברי אך מעולם הים לא היה חלק משמעותי בחיי כמו בתקופה הנוכחית.

לא נחשפתי לקורס חובלים עד קבלת הזימון בתקופת המיון לצה״ל. לאחר המיון הראשוני ואחרי שביררתי עוד על התפקיד הבנתי שהקורס יענה על הרצון שלי להיות מפקד המשפיע על חייליו וחלק ממאמץ להגנה על ביטחון מדינת ישראל.

בקורס אשר נמשך כשנתיים וחצי הייתי חלק ממגמת מכונה. קצין המכונה בספינה למעשה אחראי על מערכות הספינה, החל ממערכות ההנעה ועד למערכות בקרת הנזקים. לאחר סיום הקורס השבוע, אשובץ כסגן קצין מכונה באח״י חנית.

במהלך הקורס התמודדתי עם אתגרים פיזיים ומנטלים, שבהם נדרשתי להביא את כלל היכולות שלי לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר.

אחת החוויות שזכורות לי במיוחד בקורס הוא המסע ישראלי. במשך שבוע טיילנו, כל מחזור 138 בליווי המדריכים, ברחבי הארץ. ראינו מקומות חדשים, התנדבנו ולמדנו המון. הדגש העיקרי היה על הכשרתנו כמפקדם והערכים שמובילים אותם.

להיות מפקד עבורי זה בראש ובראשונה להיות בן אדם. בשביל להיות ראוי לפקודים אתה צריך להתייחס לכל אחד מהם בכבוד, להתעניין ולהעצים אותם.

בתפקיד החדש כסגן קצין מחלקת מכונה אני מצפה להצליח ולהשפיע על הלוחמים בספינה. חשוב לי להשקיע בהם, לדאוג להם ויחד עם זאת להגן יחד איתם על ביטחון המדינה בשירותנו בספינה מבצעית של הזרוע.

בקורס למדתי על עצמי שבעזרת מספיק השקעה וכח רצון אצליח להשיג כל מטרה אליה אשאף ולקראת הסיום התחושות הן בעיקר התרגשות אין סופית. לא נתפס שהתקופה הזו נגמרת ומתחילים פרק חדש בחיים. לטקס יגיעו כמובן המשפחה, חברים מהבית וחברי הקומונה שלי.

זרוע הים בשבילי היא משפחה. לא משנה באיזו יחידה אתה, כשתפגוש מישהו מזרוע הים תמיד תרגיש קרבה וחום ואני גאה להיות מפקד בה.