בכירה במשרד התרבות תמכה בטרור וננזפה

נזיפה והפקעת חצי משכורת. זהו העונש שהוטל על בכירה במשרד התרבות שהביעה תמיכה בפיגוע בו נרצחו שני לוחמי מג"ב בהר הבית.

ערוץ 7 , כ"ח באדר תשע"ט

הסתה בהר הבית
הסתה בהר הבית
צילום: סלימאן קאדר, פלאש 90

מנהלת תחום תרבות ערבית במשרד התרבות, לובנא זועבי, פרסמה דברי תמיכה בפיגוע בו נרצחו שני לוחמי מג"ב בהר הבית בידי חוליית מחבלים מתושבי אום אל פאחם לפני כשנה וחצי.

על פי דיווח בעיתון 'ידיעות אחרונות' זועבי הועמדה לדין משמעתי בנציבות שירות המדינה.

העיתון מצטט מדבריה של הבכירה שכתבה בפוסט התמיכה: "לכל מי שאמר כי חיי האנשים חשובים יותר מהאדמה, מהבית ומאל־אקצא, אני אומרת לכם: אם אונסים את האדמה הזאת והבית שלנו, אתם והנשמה שלכם הבאים בתור... לא תוכלו להגן על הגוף שלכם והחיים שלכם אם לא יכולתם להגן על סמליכם, אדמותיכם, ילדיכם, זהותכם וקיומכם בכבוד ולא בהשפלה".

באותו יום שיתפה זועבי פוסט אחר ובו שתי תמונות שלצידן נכתב: "השאהיד השלישי, מוחמד אבו־גנאם, נהרג באש חיה במהלך העימותים בכפר א־טור בירושלים הכבושה".

בתום הדין המשמעתי הורשעה זועבי בהסדר טיעון בעבירה של התנהגות שאינה הולמת. העונש שנגזר עליה הוא נזיפה והפקעת מחצית המשכורת. ב'ידיעות אחרונות' מצוין כי אחד מחברי בית הדין קבע בדעת מיעוט כי יש להטיל עליה עונש של נזיפה חמורה והפקעת משכורת מלאה.

במסגרת ההסדר זועבי הודתה שפגעה במשמעת שירות המדינה והתנהגה בדרך שאינה הולמת את תפקידה. התובע טען כי מעשיה של זועבי חמורים והיה מצופה ממנה לנקוט משנה זהירות בטרם תביע דעתה בפייסבוק.

זועבי אמרה כי היא לוקחת אחריות על מעשיה. לדבריה, אפשר שטעתה בניסוח אולם לא הייתה לה כוונה לפגוע באף גורם. עוד טענה שהיא מגלה נאמנות רבה לתפקידה ובזכות עבודתה יש שינוי חיובי ביחסים של אמנים מהמגזר הערבי כלפי משרד התרבות. עורך דינה טען כי כתם ההרתעה כשלעצמו מהווה עונש עבורה והוסיף כי הייתה נכונה להודות בעבירה מתוך אחריות, חרטה והסתכלות קדימה.