"מחבלים מפעילים טרור דרך בתי המשפט"

נירית זמורה מאוכזבת מדחייה נוספת בדיון שהיה אמור להתקיים בערעור על ההחלטה להאשים את המחבל שדקר אותה בחבלה בלבד.

חזקי ברוך , כ"ח באדר תשע"ט

נירית זמורה
נירית זמורה
צילום: חזקי ברוך

בית המשפט הצבאי במחנה עופר דחה את הדיון שהיה אמור להתקיים היום (שלישי) בערעור על ההחלטה להאשים את המחבל שדקר את נירית זמורה בחבלה בלבד, ולא בניסיון רצח.

זמורה הביעה את אכזבתה מהתנהלות מערכת המשפט הצבאית בשיחה עם ערוץ 7. "זאת לא הפעם הראשונה שבית המשפט דוחה את הדיון על פסק הדין בעונשו של המחבל שניסה לרצוח אותי לפני כשלוש וחצי שנים. יצאתי בשעות הבוקר מקריית ארבע לבית המשפט הצבאי ושעה לפני הדיון מודעים לי שהוא בוטל מאחר ועורך הדין של המחבל החליט זה עתה לפתוח בשביתה".

"אני כמובן רואה בכך זלזול בבית המשפט ובי אישית כנפגעת. אותם מחבלים ממשיכים את הטרור ומפעילים אותה דרך בית המשפט. אני ומשפחתי ממתינים זמן רב להכרעת בית המשפט וכל דחיה כזו גורמת לנו נזק. אנו מקוים שדברים אלו יילקחו בחשבון בבית המשפט", הוסיפה זמורה.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שמלווה את נפגעי העבירה ציין כי "שוב הסנגורים של המחבלים פוגעים בעבודת בית המשפט הצבאי, תוך הזדהות עם מחבלים מורשעים ועם עצורים על רקע טרור. ככלל, הסנגורים של המחבלים מטעם הרשות אינם עוברים כל סיווג או הרשאה ישראלית. הסנגורים של המחבלים חשופים לחומרים ביטחוניים רבים ומהווים סכנה ביטחונית חמורה. לאחרונה התגלו כמה מקרים של קשר ממשי בין הסנגורים לפעילות טרור ולמחבלים".

"אנו דורשים לעצור את המחדל לבדוק את הקשר בין הסנגורים לטרוריסטים מעבר לייצוג בבתי המשפט, ולבצע מעצרים והרחקות של אותם סנגורים. יש להטיל קנסות כבדים על הסנגורים שמבזים פעם אחר פעם את בית המשפט ופוגעים קשות שוב בנפגעי האיבה ומשפחתם", הוסיף בלייכר.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה, "בתי המשפט הצבאיים עושים כל מאמץ לקיים משפטים ביעילות. הדיונים במשפטו של חמזה אלפילאת נדחו עד כה בשל אילוצים של גורמים שונים שהתרחשו בסמוך מאוד למועד הדיונים שנקבעו ולא היו תלויים בבית המשפט. לאחר כל דחייה נעשה מאמץ לקבוע מועד חלופי קרוב ככל הניתן".