מכינת הדר למען הנעדרים

חניכי מכינת "הדר" יוצאים בקמפיין "שבט אחים" להשבת הנעדרים. חניכות המכינה: "לא ייתכן שהנושא לא מצוי במצע של אף אחת מן המפלגות".

ערוץ 7 , כ"ח באדר תשע"ט

מכינת הדר
מכינת הדר
צילום: מכינת הדר

חניכי המכינה הקדם צבאית "הדר" ,המשלבת בין חניכים חילונים לדתיים, יוצאת בקמפיין "שבט אחים" בשיתוף עם מכינות נוספות ברחבי הארץ להשבת החיילים סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול. זאת בנוסף לאברה מנגיסטו שמוחזק אף הוא בידי החמאס ועל פי ההערכות עודנו חי.

יריית הפתיחה לקמפיין תחל ביום חמישי הקרוב בשעה 18:30, במפגש חוצה מגזרים ברחבת הבימה בתל אביב שיכלול מעגלי שיח, לימוד ודיון (פאנל) בנושא. באירוע יידון ערך "פדיון שבויים" בחברה הישראלית ואחריות המדינה על חייליה ואזרחיה.

בהמשך, בכוונת ראשי המכינה וחניכיה להתייצב ביחד עם נציגי מכינות נוספות ברחבי הארץ בכנסי הבחירות השונים שמקיימים הפוליטיקאים ברחבי הארץ ולדרוש מהם תשובות לשאלות: מה עשו אותם חברי כנסת כדי להשיב את הבנים מידי החמאס לקבר ישראל? כיצד הם מתייחסים לנושא במערכת הבחירות הנוכחית, וכיצד הם מתכוונים להביא את הנושא הכאוב לידי פתרון?

תמר אתיאס ועפרי אבגי, חניכות המכינה ומיוזמות הקמפיין, אומרות כי, "מאז המאבק להקמת המדינה מתחנכים החיילים שצה"ל לא משאיר חיילים מאחור, ומחזיר הביתה את כל החיילים היוצאים לקרב להגנת מדינת ישראל - חיים, פצועים או חלילה חללים. לאור כך, אנו חשות כי בזמן שחלף מאז מבצע "צוק איתן" לא נעשו מירב המאמצים כדי לקדם את סוגיית החזרת הבנים לקבר ישראל".

עוד הוסיפו החניכות, "כנוער ציוני המאמין במדינה ובערכיה, אנו סבורים כי נושא השבת החללים לקבר ישראל והשבת אזרחים המוחזקים בידי ארגון טרור צריך לעמוד מעל לכל מחלוקת ציבורית. לא ייתכן שאנו נמצאים בעיצומה של מערכת הבחירות, והנושא לא מצוי במצע של אף אחת מן המפלגות. אנחנו מבקשים להביא את הנושא לקדמת הדיון הציבורי ולאחד סביבו את כלל עם ישראל".

"מאחר וכתלמידי מכינות אנו מכשירים את עצמנו לשירות משמעותי בצה"ל ולחיים של תרומה למען העם והמדינה, אנו מבקשים להשמיע את קולנו ולהניף דגל. לא יעלה על הדעת שלאחר למעלה מארבע שנים הנושא נעלם מהשיח הציבורי שלנו, ונותר נחלתן של המשפחות. לקחנו על עצמנו להחזיר את הנושא למקום הראוי לו בשיח הציבורי דרך התקשורת והרשתות החברתיות, ככל שיתאפשר לנו בכוחותינו, ולשם כך אנחנו צריכים את הציבור איתנו. מדובר באחת הערבויות החשובות ביותר של העם היהודי ושל מדינת ישראל להחזיר את החיילים והאזרחים שלנו הביתה, ולנו כדור העתיד במדינה יש היכולת להשמיע את קול הנעדרים שנדם".