עשרות תנכי"ים מוקלטים נתרמו לזכרו של הרב יחיאל אקשטיין

שלושים לפטירתו של הרב יחיאל אקשטיין ז"ל, עשרות תנכי"ים מוקלטים נתרמו לזכרו

ערוץ 7 , כ"ח באדר תשע"ט

הרב יחיאל אקשטיין
הרב יחיאל אקשטיין
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בירושלים התקיים אתמול (שני) אירוע לזכרו של הרב יחיאל אקשטיין ז"ל, מייסדה ונשיאה של הקרן לידידות.

יום השלושים לפטירתו יחול מחר, יום רביעי, ובמועדון הקשישים "בית רחל" קיימו אירוע מיוחד בו חולקו לקשישים עשרות תנכי"ים מוקלטים בשפה העברית והרוסית.

הפרויקט הוא תרומתה של דיינה אנדרסון מארה"ב, אחת התורמות הקבועות והמרכזיות של הקרן. נציגים של הקרן לידידות נתנו לקשישים הדרכה במקום כיצד להשתמש בערכות. נ' פרידמן, אחת הקשישות שנכחה בערב זה, אמרה כי "סוף סוף אוכל להאזין בביתי לקריאת מגילת אסתר בפורים, מה שלא יכולתי לעשות כבר קרוב לעשר שנים".

ג'נסי בנבישתי, רכזת מרחב ירושלים של הקרן לידידות, אומרת כי בכוונתם לחלק ערכות כאלו במועדונים נוספים בהם תומכת הקרן לידידות. סיוע הקרן למועדוני קשישים דלי תקציב, היא במסגרת תוכנית הפגת הבדידות לקשישים. הקרן מספקת למועדונים אלו ריהוט, פינות קפה, משחקים ושמיכות חמות וכמו"כ מממנת פעילויות במהלך השנה, שימשכו את הקשישים לצאת מהבית, להנות מחברת בני גילם ולהעשיר את עולמם.

בסיום האירוע הופיעה הזמרת יהודית מנצור במבחר פיוטים. הקשישים בירכו את יו"ר הקרן הטריה יעל אקשטיין, ביתו של הרב ז"ל, באומרם כי הם מאמינים בה כממשיכת דרכו ומאחלים לה הצלחה במשימות הרבות והחשובות של הקרן, המעניקה גם לקשישים את הזכות לחיות בכבוד.