ד"ר מרדכי קידר מצטרף לימין החדש

המזרחן ד"ר מרדכי קידר הודיע על הצטרפותו למפלגת "הימין החדש" של נפתלי בנט ואיילת שקד.

ערוץ 7 , כ"ט באדר תשע"ט

ד"ר מרדכי קידר
ד"ר מרדכי קידר
צילום: יוני קמפינסקי

ד"ר מרדכי קידר מצטרף לימין החדש

מפלגת ״הימין החדש״ מפרסמת הבוקר (ד׳) סרטון תמיכה של המזרחן ואיש ההסברה, ד״ר מרדכי קידר, במפלגה ובשרים נפתלי בנט ואיילת שקד.

בפתח דבריו מסביר קידר כי בפוליטיקה הישראלית ישנם שני סוגי אנשים, ואומר כי ״יש אנשים שיודעים טוב את התככנות הפוליטית... ויש אנשים שהם מנהיגים, אנשים שחושבים בגדול שיש להם יעד מעבר לשרידות הפוליטית הם גם רואים איזשהוא עתיד. נפתלי בנט הוא מסוג המנהיגים האלה״.

קידר מוסיף כי ״במפלגת ״הימין החדש״ יש שני מנהיגים - נפתלי בנט ואיילת שקד. נפתלי הוא איש של ״אחריי״, לא של ״רוצו קדימה״ אלא ״אחריי״, מבחינת האופי. והיא (שקד) גברת שהאמת מדברת מתוך גרונה. בנט ושקד לדעתי זה השילוב המנצח״. עוד הוא אומר על בנט ושקד שהם ״אנשים שקשורים למסורת היהודית, גאים בה ומוכנים להקריב את זמנם ואת עצמם על מזבח האומה״.

ד״ר קידר הוא איש הציונות הדתית, מזרחן ומרצה במחלקה לערבית באוניברסיטת בר אילן, עמית מחקר במרכז ״בגין-סאדת״ ויו״ר ״חוג הפרופסורים לחוסן מדיני״ המופיע לעיתים קרובות בתקשורת הערבית והבינלאומית.

ביחס לימין החדש אל מול שאר המפלגות אומר קידר כי ״מכל הגלריה של המפלגות בישראל, הימין חדש זה הדבר שמדבר אליי הכי הרבה והקול הכי צלול, בגלל השילוב המדהים של הישראלי הדתי, הלא דתי, פחות דתי ובכלל לא דתי. אנחנו ישראלים, אנחנו יהודים, יש לנו מדינה אחת - צריכים לקדם אותה, להגן עליה ולשמור עליה מכל משמרזג מכל הגלריה של המפלגות אני חושב שהימין החדש תעשה את זה הכי טוב״.