לזכר אורי אנסבכר הי''ד
אומרים תודה למתנדבי השירות הלאומי

מנכ"ל רשות השירות הלאומי: ''לעצור לרגע את שטף חיינו ולהכיר תודה לעוסקים בניהול השירות הלאומי בארץ ולמתנדבים עצמם''.

רעות הדר , כ"ט באדר תשע"ט

רשות השירות הלאומי תקיים בסוף השבוע ''שבת העצמה והוקרה'' למתנדבי השירות הלאומי בכל רחבי הארץ, 30 יום לאחר הירצחה של מתנדבת השירות הלאומי אורי אנסבכר הי''ד.

במהלך השבת יתקיימו שיעורים קהילתיים בכל רחבי הארץ שיעסקו על השירות הלאומי, בהובלת תנועות נוער, מוסדות חינוך ובתי כנסת.

במסגרת הקמפיין, הופקו סרטוני תמיכה של אנשי ציבור, ידוענים וחברי קהילות יהודיות ברחבי העולם - בהם מודים המצולמים לכל מתנדבי השירות הלאומי בארץ ובעולם שעושים חיל בפועלם למען החברה והקהילה במהלך השנה.

במסגרת שבת זו, שנועדה להעצים את מפעל השירות הלאומי ברוח אופייה של אורי הי''ד, חברו ארגונים מכל העולם והם יילמדו בקהילות שלהם על אופי השירות הלאומי, החשיבות שלו לחברה והתרומה הרבה שאנו מפיקים ממנו כחברה, בזכות אותן מתנדבים ומתנדבות.

רשות השירות הלאומי-אזרחי מזמינה מחנכים, רכזי נוער, קומונריות, מדריכים, ראשי קהילות ורבנים ומשפחות מהארץ ומהעולם להשתתף ב'שבת השירות הלאומי' ולקבל ערכות תוכן ומערכי שיעור בסימן השירות הלאומי וערכי הליבה המאפיינים אותו- נתינה לקהילה, חינוך לעשייה בכל התחומים ועוד.

בשבת זו יועברו תכנים להעצמת המתנדבים באמצעות מערכי שיעור לכיתות, ערכת כרטיסיות לגן, פעילות במגוון יערות קק"ל, סיורים ומסלולים למשפחות, פעילויות חסד בקהילה, דף לימוד לשולחן שבת, הרצאות ושיעורים, לימוד אבות ובנים ועוד.

השר הממונה על רשות השירות הלאומי- אזרחי, אורי אריאל, אמר כי "בא'-ב' באדר ב', עוצרים הכל ומקיימים שבת עולמית לזכר אורי שלנו, שהפיצה את האור, הטוב והייתה דוגמא של מופת לכולנו. השבת העולמית היא גם הזדמנות להודות לכלל המתנדבים שעושים לילות כימים לטובת החברה הישראלית כולה. הם הסיירת החברתית של ישראל והם מתנדבים ופועלים לטובת חברה סולידרית וחזקה יותר. אני מזמין את כולם להצטרף אלינו לשבת הזו, להוקיר, לחזק ולהפיץ אור כמו שאורי שלנו ידעה. יחד, אנו הופכים לחברה ערכית וטובה יותר וכפי שאורי כתבה "עשי לך שלום בתוכך" נעשה שלום בתוכנו".

מנכ"ל רשות השירות הלאומי- אזרחי, ראובן פינסקי: "השליחות של כל אזרחי ישראל בימים האלו היא לעצור לרגע את שטף חיינו ולהכיר תודה לעוסקים בניהול השירות הלאומי בארץ ולמתנדבים עצמם. השבת הזו נועדה לומר תודה ענקית למתנדבי השירות באשר הם, על כל העשייה והנתינה במהלך השנה.

''אנחנו מעריצים את המסירות ואת הצלת הנפשות בה אתם עוסקים מדי יום - בחומר וברוח. אורי נפלה בעת מילוי תפקידה, במעשה נבלה נורא ובלתי נתפס, אבל למזלנו הותירה אחריה מורשת של נתינה, שמחה ואהבה, שמייצגת את מפעל השירות הלאומי לאורך כל שנותיו. נמשיך לעשות כן גם בשנים הבאות", הוסיף פינסקי.