איתמר בן גביר: הרב כהנא היה מנהיג וחבר כנסת, אנחנו לא גזענים

"היום בו מבקשים נציגי היועמ''ש למנוע את ריצתו של חברי ד''ר בן ארי לכנסת הוא יום שחור לדמוקרטיה", הזהיר בן גביר בוועדת הבחירות.

חזקי ברוך , כ"ט באדר תשע"ט

שפיר ובן גביר מתעמתים בועדת הבחירות
שפיר ובן גביר מתעמתים בועדת הבחירות
צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

באדיבות ועדת הבחירות המרכזית

עו"ד איתמר בן גביר (עוצמה יהודית) דיבר בצהריים (רביעי) בפני ועדת הבחירות המרכזית שעסקה בבקשת השמאל והרפורמים לפסול את מפלגת עוצמה יהודית מהתמודדות לכנסת ה-21.

"הרב כהנא היה חבר כנסת, היה מנהיג. לא כל חוק שהציע אנחנו חותמים עליו, אבל אנחנו חושבים שהרב צדק", אמר בן גביר. "היום הזה, היום בו מבקשים נציגי היועמ''ש למנוע את ריצתו של חברי ד''ר בן ארי לכנסת הוא יום שחור לדמוקרטיה".

''חברי התנועה הרפורמית לוקחים משפט אחד וחותכים אותו. הם מונעים מהוועדה מידע קריטי", טען בן גביר מול טענות הרפורמים שביקשו לפסול את נציגי ''עוצמה יהודית''.

בן גביר הגן על התבטאויות ראשי ''עוצמה יהודית'' והסביר בוועדת הבחירות: ''לומר שאין מקום לאויבי ישראל זאת לא גזענות. לוקחים משפטים בודדים ומוציאים אותם מהקשרם.

"אנחנו חושבים שהרב כהנא צדק בנוגע לעונש מוות למחבלים, צדק במאבק שלו למען יהודי ברית המועצות. צדק במאבק למען יישוב ארץ ישראל''.

יו"ר הוועדה השופט חנן מלצר שאל את בן גביר באילו נושאים הרב כהנא לא צדק, ובן גביר השיב "לא היינו מגישים חוק על הפרדה גזענית. אני מזכיר לאדוני שהיינו חברים בכנסת ארבע שנים ולא הגשנו שום הצעת חוק כזאת. אנחנו לא מכלילים את כל הערבים. אנחנו לא קוראים לכל הערבים אויבים.

השופט מלצר הזכיר ''הצעתם שכל שופט יצהיר על נאמנות'' ובן גביר הסביר ''אנחנו חושבים שכל שופט צריך להצהיר נאמנות. מי שנאמן ברוך הבא מי שלא נאמן צריך ללכת מכאן. זאת גזענות?".

"לצערי לא זכיתי להכיר את הרב הדגול הרב כהנא אבל תתמודדו עם הדעות של בן ארי ובן גביר, ולא של הרב כהנא", דרש בן גביר. ''חילקו כאן מדבקה נגד ערבים... בדקתי ומדובר במדבקה מלפני 30 שנה.
מדברים על התמונה של ד''ר גולדשטיין. תראו איזו תמונה יש לטיבי על הקיר של רב המרצחים יאסר ערפאת.

''שפיר קראה לנו נאצים. זה לא פוגע בי, זה פוגע ב-6 מיליון איש שנרצחו בשואה. אפשר לחלוק אבל שחברי כנסת מכהנים קוראים לנו 'נאצים', לזה אין מקום בכנסת ישראל".

בן גביר הוסיף, "מבחינתי נטורי קרתא, אלו שנפגשו עם נשיא איראן, ועופר כסיף, דינם אותו דבר".

כאשר נשאל מה עמדתו על ערביי חיפה השיב בן גביר "אלו מתוכם ששמחו על כך שחיילים נרצחו, הם אויבים. עם כלל הערבים אין לי בעיה, אבל אלו שצועקים 'איטבח אל יהוד' הם אויבים''.