הנשיא ריבלין: "מערכת הבריאות כבר חיה בעתיד"

נשיא המדינה השתתף בכנס "תובנות ויעדים" של משרד הבריאות לשנת 2019, ולאחר מכן סייר במעבדות המחקר של אוניברסיטת תל אביב.

ניצן קידר , כ"ט באדר תשע"ט

הנשיא ריבלין, במהלך הביקור באוניברסיטה
הנשיא ריבלין, במהלך הביקור באוניברסיטה
צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה ראובן ריבלין השתתף היום (רביעי) בכנס "תובנות ויעדים" של משרד הבריאות לשנת 2019, העומד בסימן "רואים רחוק 2030".

באירוע השתתפו סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ובכירים נוספים במערכת הרפואית בישראל.

במהלך הכנס אמר הנשיא כי "יש תחום אחד שבו מערכת הבריאות היא, ללא ספק המערכת המובילה בישראל. מערכת הבריאות הישראלית בתחום החברתי כבר חיה בעתיד. מערכת הבריאות נתפסת כמערכת בעלת אמות מידה אחידות, מדעיות ושוויוניות, המאפשרת קידום והצלחה על בסיס כישרון ,ידע המגובה בתעודות מקצועיות, וניסיון מקצועי. עובדי מערכת הבריאות יהודים כערבים, דתיים כחילוניים, נשים כגברים מרגישים כולם, כי במקצועות הבריאות הקידום שלהם לא תלוי במוצאם הלאומי, המגדרי, או בשיוכם התרבותי והדתי".

"אני מקווה שיום יבוא והחיים המשותפים במערכת הבריאות יקרינו החוצה על כלל החברה הישראלית, שתלמד לגשר בין השבטים השונים, ולחיות יחד מתוך שותפות ותקווה ישראלית. תודה לכם הרופאות והרופאים, ואנשי המערכת הרפואית על מה שאתם עושים למעננו", הוסיף ריבלין.

לאחר מכן, ערך הנשיא סיור באוניברסיטת תל אביב. הסיור החל במעבדתו של פרופסור טל דביר מהמחלקה למיקרוביולוגיה מולקולרית וביוטכנולוגיה בה הוצג בפניו מחקרו אודות "הנדסת טלאים מתוחכמים כתחליף ותיקון רקמת הלב הפגועה".

בהמשך, הגיע הנשיא למרכז פיתוח תרופות ע"ש בלווטניק, שם נפגש עם חוקרי המרכז. במסגרת המפגש הציגו החוקרים בפני הנשיא את מחקריהם בתחום חקר הביולוגיה של הסרטן ופיתוח טכנולוגיות חדשות למציאת תרופות למחלות תורשתיות, בהובלת פרופסור אהוד גזית העומד בראש המרכז.

בסיום הסיור קיים הנשיא שיח חוקרים עם פרופסור נועם שומרון מהפקולטה לרפואה, הדוקטורנט תום רבינוביץ, פרופסור יעל חנין ראש מרכז הננו-טכנולוגיה, הרב דניאל כהן ופרופסור נועם מזרחי ראש החוג למקרא.

הנשיא הודה לנוכחים על ההזמנה ועל ההזדמנות להכיר מקרוב את חוקרי האוניברסיטה. "כל חדר חשף עוד נדבך בעשייה כאן: פיתוחים רפואיים מעוררי השתאות, מחקרים פורצי דרך בתחום הסרטן והמחלות הנדירות. מערכת ההשכלה הגבוהה שלנו מצוינת. בביקוריי בעולם, אני למד שהאקדמיה הישראלית היא ענף יצוא משגשג, מגדלור של ערכים ומצוינות, ומעצמה של ידע. אני מקווה שהחברה הישראלית תבין שצריך לקלוט את כולם, לקבל גם את המשותף ואת השונה. צריך למצוא את הדרך שלא תהיה תקרת זכוכית וכל מי שסיים אוניברסיטה יוכל להתקבל לכל מקום בחברה הישראלית".