מומחי העיניים התכנסו בכפר המכביה

מאות רופאים וחוקרים מהארץ ומהעולם השתתפו בכנס ה-39 של האגודה הישראלית לחקר העין והראייה.

ערוץ 7 , כ"ט באדר תשע"ט

עיניים
עיניים
צילום: Thinkstock

מאות רופאים, חוקרים, אנשי ביוטק, הייטק ובכירים נוספים מהארץ ומהעולם העוסקים בבריאות העיניים התכנסו במרכז הכנסים החדש של כפר המכביה, לכנס ה-39 של האגודה הישראלית לחקר העין והראיה בישראל בסימן טיפול גני במחלות עיניים.

בשנים האחרונות עולם רפואת העיניים מצביע על קורלציה בין מחלות עיניים למטענים גנטיים ואף אושר לראשונה אשתקד ב-FDA האמריקני, טיפול תיקון פגמים גנטיים ברשתית.

מחקר מסקרן במיוחד שהוצג היה של חוקרים מהאוניברסיטה העברית, הדסה ומכון וולקני שהציגו לראשונה את החידושים בטיפולים גנטיים למחלות רשתיות אחרות.

פרופסור רון, מהאוניברסיטה העברית בירושלים סיפר: "בעבודה משותפת עם הדסה והמכון הוולקני מצאנו כי כבשים הסובלות מעיוורון יום ממחלה תורשתית, פגועות ממוטציה שנגרמת גם אצל בני אדם והצלחנו לעשות ריפוי גנטי. החדרנו את הגן שהיה חסר והכבשים חזרו לראות. קיבלנו אישור FDA ו נו כבר בשלבי בדיקה על בני אדם ובקרוב נקיים בדיקות בארץ".

ארי איני מנהל המלון ומרכז הכנסים בכפר המכביה הוסיף כי "כפר המכביה בשנים האחרונות הוא שם נרדף לכנסים בין לאומיים מסוג זה. אנו שמחים ונרגשים לארח את מיטב החוקרים והאנשים בבריאות העין וכמו כלל ציבור הישראלי נפעמים מממצאי הכנס".