סקר: השכר השעתי של נשים נמוך ב-22%

מנתוני שירות התעסוקה עולה כי יותר נשים העידו על התחייבויות משפחתיות כחסם למציאת עבודה.

רעות הדר , ל' באדר תשע"ט

נשים עובדות
נשים עובדות
צילום: פלאש 90

לרגל יום האישה הבינלאומי שיחול מחר מפרסם הבוקר (חמישי) שירות התעסוקה ממצאי סקר שנערך בקרב דורשי עבודה שהתייצבו בלשכותיו ברחבי הארץ.

ניתוח הסקר מציג תובנות מעניינות בנוגע לאתגרים הניצבים בפני נשים בשוק העבודה הישראלי.

הסקר נערך ב-26 לשכות שירות התעסוקה הנמצאות ביישובי הפריפריה, וענו עליו 2,146 דורשי עבודה תובעי אבטלה והבטחת הכנסה. הוא התקיים בחלק ממחקר מקיף שערך השירות על מנת לבחון מהם הכלים שיכולים לסייע לדורשי עבודה ביישובי הפריפריה להשתלב בעבודה תוך הרחבת מעגל החיפוש הגיאוגרפי ממקום מגוריהם.

מניתוח הנתונים עולה כי השכר החציוני לשעה עמד על 28 שקלים בקרב נשים תובעות אבטלה ועל 36 שקלים בקרב גברים תובעי אבטלה, נתון המעיד כי שכרן לשעה של נשים מהווה 78% בלבד משכרם של גברים.

נשים תובעות אבטלה דיווחו גם על שעות עבודה מעטות יותר, 36.5 שעות עבודה בשבוע בממוצע, לעומת 43.1 שעות בקרב גברים תובעי אבטלה.

נתוני הסקר מראים כי הן גברים והן נשים, העובדים מחוץ ליישוב מגוריהם, מרוויחים שכר לשעה הגבוה ב-7%.

עם זאת, רק 41% מהנשים התובעות אבטלה דיווחו שעבדו מחוץ ליישוב מגוריהן בעבודתן האחרונה, זאת לעומת 52% מהגברים תובעי האבטלה. נתון זה ממחיש את האתגרים איתן מתמודדות נשים המשתלבות בשוק העבודה.

עוד נמצא כי נשים עבדו קרוב יותר לבית ונסעו פחות זמן למקום עבודתן: זמן הנסיעה הממוצע של נשים יהודיות למקום עבודתן עמד על 30 דקות ושל גברים יהודים 34 דקות. זאת לעומת זמן הנסיעה הממוצע של נשים ערביות שעמד על 36 דקות, לעומת זמן נסיעה של 49 דקות אצל גברים ערבים.

במגזר הערבי הפער בין הנשים לגברים גדול יותר במידה משמעותית. כ-42% מהנשים הערביות דיווחו שעבדו במרחק של עד 15 דקות נסיעה מהבית. זאת לעומת 21% מהגברים הערביים בלבד.

במסגרת הסקר, נשאלו כלל הנסקרים בנוגע לחסמים העומדים בפניהם בתהליך חיפוש העבודה. 41% מהנשים ציינו כי התחייבויות משפחתיות, כגון טיפול בילדים או בבן משפחה חולה, מהוות מבחינתן חסם לחיפוש עבודה. לעומת זאת, רק 21% מהגברים ציינו התחייבויות משפחתיות כחסם.

מנכ"ל שירות התעסוקה, רמי גראור, אמר כי "האתגרים העומדים בפני נשים בשוק העבודה מחייבים אותנו לפעול ללא לאות ליצירת פתרונות תעסוקתיים יעילים. ממצאי המחקר מעידים על הצורך של "מענק עבודה מרוחקת" – כלי חדש שפיתחנו על מנת לעודד גברים ונשים ביישובי הפריפריה להשתלב בעבודות מחוץ למקום מגוריהם".