בחירה בגנץ? "חזרה לימי לפיד האפלים"

סגן השר פרוש מבקר בחריפות את המצע של כחול-לבן. "ייתכן שגם בליכוד היו רוצים לשנות לרעה את נושאי הדת אבל הם לא נותנים לכך פומבי".

חיים לב , ל' באדר תשע"ט

מאיר פרוש
מאיר פרוש
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סגן שר החינוך מאיר פרוש (יהדות התורה) תקף הבוקר (חמישי) בחריפות מצע 'כחול-לבן' וטען כי הוא מהווה "סכנה גדולה ליהדותה של המדינה", כלשונו.

"חייבים להתעשת ולהבין כמה הסכנה גדולה אם השלטון יופקד חלילה בידי גנץ-לפיד", אמר פרוש ודבריו צוטטו בעיתון אגודת ישראל 'המבשר'.

סגן השר אמר כי כיום, כדי לקיים את ענייני הדת ולימוד התורה נאלצת החרדים לתמוך במפלגה שקרובה יותר למסורת ישראל, קרי הליכוד.

"ייתכן שגם בליכוד ישנם כאלה שהיו רוצים לשנות לרעה את נושאי הדת, אבל לפחות הם מתביישים בכך ולא מעלים את כתכנית כתובה של מפלגתם", אמר פרוש, "אך אין במצע שלהם כוונות להחיל תחבורה ציבורית בשבת, הרס מוסד הנישואין היהודי, האדרת כוח הרפורמים בארץ, ועוד דברים הנוגעים בליבת הסטטוס קוו בנושאים היהודיים".

"לעומת זאת כשאנו שומעים על מצע מפלגת לפיד-גנץ, אנו מזדעזעים לראות כי לפיד השתלט על גנץ, והכין תכנית להרס כל ענייני הדת בארץ ישראל. אין תחום שהוא לא מבקש לפגוע ולהרוס עד היסוד. הם מבקשים להרוס כל דבר קדוש ויקר לעם היהודי", הוסיף פרוש..

הוא התריע כי הציבור החרדי חייב להתעשת ולהבין כמה הסכנה גדולה אם השלטון יופקד בידי גנץ-לפיד.

"יובהר ברורות: הן בחיי הפרט, והן בדברים הנוגעים לפרהסיה. הם רוצים לשנות הכל מהיסוד ב'תוצרת כחול-לבן'. הם עוטפים זאת כביכול בעטיפה יפה אך מדובר בתכנית הרסנית שמחזירה אותנו באחת לימי לפיד האפלים, שביקש לעקור מן השורש את החיים היהודיים בארץ ישראל, והתיך גזירות קשות על הציבור החרדי, במטרה למנוע מהציבור החרדי זכות קיום. על כל אחד מוטל להבין את הסכנה האיומה הן לפרט והן לכלל, אמר סגן השר.