אין כניסה ליהודים - בבירת ישראל

כתב ערוץ 7 יצא לסיור יחד עם חבר מועצת העיר ירושלים אריה קינג, המציג כיצד המדינה מדירה את רגליה משכונת "אל ולג'ה" בירושלים.

אלירן אהרון , ל' באדר תשע"ט

שכונת "אל ולג'ה" שנמצאת מדרום לירושלים הפכה מזמן להיות החצר האחורית של בירת ישראל. שנים רבות עברו מאז הפעם האחרונה שבה נציגות של העירייה דרכה במקום.

חבר מועצת העיר ירושלים אריה קינג נמצא בקשר עם התושבים ולאחרונה קיבל תלונה על נזקים כתוצאה מהגשם. ניצלנו את ההזדמנות ויצאנו יחד עם חבר מועצת העיר לראות מה קורה בשכונה ומהי התוצאה של היעדר הריבונות באזור.

"על השלט כתוב 'הכניסה לשכונה מסוכנת לישראלים', שכונה ירושלמית, אחת השכונות היפות של ירושלים, שקטה ופסטורלית. ואני שואל למה שמו את השלט שכל כך הרבה יהודים חוששים ממנו ובגלל זה לא נכנסים לשכונה, ולמה עיריית ירושלים לא נכנסת לשם?", תוהה קינג.

מנקודת התצפית שבה עמדנו אפשר להשקיף על צפון ירושלים ולצפות על מקום הירצחה של אורי אנסבכר הי"ד. "התושבים חלק מהעיר, הגיע הזמן שעיריית ירושלים תגיע לכאן ובכוונתי לפתח את המקום שגם יהודים יבוא לכאן וירגישו בבית, כאשר אין פיתוח ואין נוכחות יהודית יש כר פורה לשוהים בלתי חוקיים", הסביר קינג.טוען....