ראשי העיר מזהירים:
סגירת שדה דב - מכת מוות על העיר אילת

ראש העיר אילת מאיר יצחק הלוי וראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי קוראים לראש הממשלה למנוע את סגירת שדה דב ביולי הקרוב.

חזקי ברוך , ל' באדר תשע"ט

מסיבת העיתונאים
מסיבת העיתונאים
צילום: באדיבות עיריית תל אביב-יפו

ראש העיר אילת מאיר יצחק הלוי וראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי קוראים לראש הממשלה למנוע את סגירת שדה דב ביולי הקרוב.

במסיבת עיתונאים שנערכה היום (ה') בשדה דב, הודיעו ראשי הערים על שילוב כוחות במאבק שמטרתו למנוע את ניתוק העיר אילת ממרכז הארץ.

אל המאבק הצטרפו חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ׳, מיקי לוי, איילת נחמיאס ורבין, איתן ברושי ועודד פורר.

״אילת היא מפעל שהוא 100% ציונות וכסף לא עומד מול ציונות״, אמר ח״כ סמוטריץ׳. ח''כ נחמיאס ורבין המלווה את המאבק לתכנית חלופית שתכלול את שימור שדה דב הזהירה כי ״הנזק הצפוי כתוצאה מסגירת השדה יהיה בכייה לדורות״.

ח"כ ברושי (העבודה) אמר "סגירת שדה דב משיקוליי נדל"ן זו בגידה בתושבי הערבה הדרומית ואילת, פגיעה כלכלית קשה ואיום על הפריפריה הצפונית והדרומית. אם שדה דב יסגר זה יהיה יום שחור לציונות".

ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי הודיע על סגירתה והשבתתה המוחלטת של העיר אילת ביום שלישי הבא. ההשבתה בתמיכת ההסתדרות תכלול את מערכת החינוך, נמלי הים והאוויר, התחבורה הציבורית והמוניות בעיר, מעברי הגבול ועוד. בשלב הבא, מתכנן ראש העיר אילת לפתוח בשביתת רעב באוהל מחאה אשר יוצב בשדה דב.

"סגירת שדה דב תיפגע אנושות בתושבי אילת, בענף התיירות עליו היא נשענת ובכלכלתה", קבע ראש עיריית אילת והוסיף: "הממשלה כאחוזת אמוק, ממהרת לסגור את שדה דב מבלי שהוכשרו חלופות אמיתיות. ראש הממשלה נכנע לבעלי הקרקעות מהמרכז, הלוחצים על הממשלה לקבל את תמורתו של הנכס הנדל"ני יקר הערך עליו ממוקם השדה. אלא שההליכים הסטטוטוריים להפיכת שדה התעופה לשכונת מגורים יארכו לא פחות מ - 10 שנים. במצב הזה, דרך המלך הנכונה לכולם, היא לקדם את ההליכים הסטטוטוריים, לפנות את השדה ממזרח ולהשאיר במערב מסלול אחד להמראות ונחיתות לאילת וממנה. כך, יישמר זמנית ועד למציאת פתרון קבע, עורק תחבורתי חשוב, הוא צינור החמצן המרכזי לעיר לאילת".

על רקע סגירת השדה הוגשה לוועדה המקומית תל אביב יפו, התכנית המכונה 'חלופת חולדאי', המאפשרת פינוי שדה דב ממזרח ובניית כ-8,000 יחידות דיור והשארת מסלול צר ממערב על השטח הסמוך לחוף הים וממילא אסור לבניה.

לדברי ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי, "סגירת שדה דב שכל גורמי המקצוע מתנגדים לה משמעותה חיסול התעופה הפנימית במדינת ישראל והנחתת מכת מוות על העיר אילת. הציבור צריך לדעת שניתן לעצור את האיוולת! יש היתכנות להשארת השדה ולפיצוי בעלי הקרקע. כפי שהבטחנו ביצענו עבודה תכנונית מקיפה ומפורטת לפיה ניתן לבנות אף יותר ממה שנדרש לפיצוי בעלי הקרקע תוך השארת השדה האזרחי ושיפור השירות בו. המדינה אינה מפסידה שכן תוכל להכין חלופה לשדה דב בכל עת ולממש את יתרת הזכויות בעתיד (למשל על אי מלאכותי בים). כל מה שנדרש הוא אומץ ומנהיגות לעשות את הדבר הנכון. אפשר עוד להציל את שדה דב".