הוראה לטייסים: הכריזו 'תחי הודו'

חברת תעופה הודית הורתה לעובדיה לסיים כל הודעה ב"תחי הודו". ההוראה של חברת התעופה לעובדיה דלפה לתקשורת, וגררה לעג רב מצד האזרחים

ערוץ 7 , ל' באדר תשע"ט

Air India
Air India
צילום: אייסטוק

חברת התעופה ההודית, 'אייר אינדיה', הורתה לכל עובדיה בצוותי האוויר, לסיים כל הודעה שהם כורזים במטוסים בסיומת "ג'אי הינד", שמשמעותה "תחי הודו".

בהוראה כותבת הנהלת החברה לעובדיה, כי את הסיומת האמורה יש להכריז בסיומה של כל הודעה. כמו כן יש לעשות הפסקה קצרצרה בין ההודעה עצמה לבין הקריאה הלאומית, ואילו את הקריאה עצמה "יש להכריז בלהט רב" כלשונם.

ההודעה באה על רקע התחזקות הלאומניות בהודו בשבועות האחרונים, בעקבות הפיגוע בו נהרגו למעלה מ־ 40 שוטרים הודים, והעימות שפרץ בעקבותיו בין צבאות הודו ופקיסטן.

ההודים הפכו בעקבות כך לקנאים ללאומיותם, ונראה כי החברה מנסה לנצל את ההזדמנות כדי לחזק את התדמית שלה כחברה הלאומית שכל הודי הנאמן לארצו צריך לטוס אך ורק באמצעותה.

ההוראה של חברת התעופה לעובדיה דלפה לתקשורת, וגררה לעג רב מצד האזרחים ההודים, כולל כאלה שבירכו על עצם ההחלטה אך טענו כי לחברה יש החלטות חשובות הרבה יותר שהיא צריכה לקבל קודם לכן, כמו למשל לעמוד בלוחות הזמנים ולשפר את היחס ללקוחות.