רבני 'הפלג' חברו לסטאמר

מוסדות 'הפלג הירושלמי' שהחליטו לא לקבל תקציבים מהמדינה ואינם מצביעים בבחירות, מקבלים באופן רשמי סיוע כלכלי מחסידות סאטמר בארה"ב

בן שאול , ל' באדר תשע"ט

מפגינים מ'הפלג הירושלמי'
מפגינים מ'הפלג הירושלמי'
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

ראשי ישיבות ורבנים המזוהים עם 'הפלג הירושלמי' ישתתפו בחודש הבא ב'דינר' בארה"ב שתארח חסידות סאטמר.

מאחורי הכינוס עומד האדמו"ר מסאטמר אליו פנו ראשי הישיבות מ'הפלג הירושלמי' בבקשת סיוע כלכלי.

על פי גורמים בחסידות סטאמר, מוסדות 'הפלג הירושלמי' שהחליטו שלא לקבל תקציבים מהמדינה ואינם מצביעים בבחירות, מקבלים באופן רשמי סיוע כלכלי מחסידות סאטמר בארה"ב.

במכתב לאדמו"ר מסאטמר כותבים ראשי הישיבות של הפלג הירושלמי כי "זכו ציבור בני התורה בארץ הקודש בשנים האחרונות להקים ולבסס מוסדות חינוך לבני ולבנות ישראל על טהרת הקודש, ויחד עם השנה האחרונה נפתחו עשרות מוסדות כאלו בכל רחבי ארה"ק לשם ולתפארת".

בדבריהם תקפו את השלטון בישראל. "כידוע הדבר נצרך וקריטי מאד בתקופה זו ששלטון הרשע גמר אומר להחריב ולקעקע כל שם וזכר לשארית פליטתנו, וגזרו גזירות נוראות, החל מגזירת גיוס בני הישיבות וגזירת גיוס בנות אשר המצב מתדרדר והולך ה"י, והם גזרות שמד ממש, והדבר הנורא עד מאד מה שהוסיפו להחדיר דעותיהם הקלוקלות בבתי החינוך החרדיים שנהנים מתקציביהם עד כדי עקירת האמונה מילדי ישראל בתחכום רב ובעקיפין למען לא ירגישו במעשיהם".

בסאטמר הביעו סיפוק מהחבירה של 'הפלג הירושןמי' ואמרו כי המהלך מקבל משנה תוקף בזמן הבחירות. "אשריהם של בני הפלג הירושלמי שלא עוסקים בבחירות ובכך הכוח שלנו לעזור להם גדול יותר. הרבי שלנו מתגייס בכל הכוח למרות שיש עליו את העול של המוסדות של סאטמר אך למען החינוך הטהור ללא התערבות של המדינה הציונית".