משרד הבריאות יוזם: קורס מנהיגות קלינית

הקורס מיועד לרופאות בחוד החנית שהומלצו ע"י הנהלות המרכזים הרפואיים כפוטנציאל ניהולי.

ערוץ 7 , ל' באדר תשע"ט

משה בר סימן טוב
משה בר סימן טוב
צילום: פלאש 90

ביוזמה משותפת של חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים ויועצת מנכ"ל משרד הבריאות לשוויון מגדרי, נפתח לראשונה קורס מנהיגות קלינית המיועד לרופאות בחוד החנית שהומלצו ע"י הנהלות המרכזים הרפואיים כפוטנציאל ניהולי.

לירון זהר, יועצת המנכ"ל לשוויון מגדרי, אמרה כי "בוגרות הקורס הן סוכנות שינוי חשובות שוודאי יטביעו חותמן על המערכת, אך במקביל חשוב לשנות את הסביבה הארגונית ולאפשר את השינוי שייטיב עם המערכת ועם המטופלים. ביחד- שווה יותר".

את הקורס הובילו חטיבת המרכזים הרפואיים במשרד הבריאות, חברת "דרך אישה" בשיתוף אוניברסיטת בן גוריון ויועצת מנכ"ל משרד הבריאות לשוויון מגדרי.

״דרך אישה״ בניהולה של עינת וייסבורט, מובילה חזון שמרכזו יצירת שינוי בנושא האיזון המגדרי בארגונים השונים, ונמנית בין החברות המובילות בישראל בתחום המגדר וקידום נשים בארגונים ובעלת ניסיון בעבודה עם למעלה ממאה חברות ציבוריות, חברתיות, ביטחוניות מהתעשייה ומההייטק.

לפי דוח הממונה על השכר באוצר שפורסם לאחרונה, פערי השכר בין גברים לנשים במערכת הבריאות הממשלתית הם מהגבוהים ביותר בהשוואה לשאר המגזרים הציבוריים ועומדים על 28%.

הסיבות העיקריות הן שרופאים גברים פונים לרפואה הפרטית ונשים בוחרות בפרקטיקות פחות מתגמלות. משרד הבריאות פועל בדרכים שונות לשנות מציאות זו ולהעלות את הייצוג הנשי בצמתי קבלת ההחלטות ובהנהגת המערכת.

מנכל משרד הבריאות משה בר סימן טוב אמר ''בקדנציה האחרונה הייתה לי הזכות למנות מנהלות בתי חולים חדשות, לקחת חלק במינוי מנהלת קופת חולים ראשונה. כמו כן 55% מכלל הסטודנטים לרפואה בישראל הן נשים- והפער ההיסטורי נסגר.

''אולם עדיין יש מעט מידי מנהלות של בתי חולים, מעט מנהלות מחלקה ושכר הרופאות עדיין נמוך משמעותית משכר הרופאים. זהו נושא שצריך לטפל בו״, אמר.

***

צילומים מהמפגש היום בבית הנשיא

חופשי לשימוש באדיבות דוברות בית הנשיא

****