מכתב המשפחות השכולות לאלוף הפיקוד

משפחות נרצחי הפיגוע באזור התעשייה ברקן מבקשות מאלוף הפיקוד: הרוס את בתי החוליה שהסתירה את המחבל מברקן.

ערוץ 7 , ל' באדר תשע"ט

נרצחי הפיגוע בברקן
נרצחי הפיגוע בברקן
פייסבוק

עוד" חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את משפחות הנרצחים קים לבנגרונד יחזקאל וזיו חג'בי שלח מכתב לאלוף פיקוד המרכז נדב פדן בבקשה להרוס את בתי החוליה שסייעה למחבל מברקן להסתתר, בדגש על הבתים ששימשו מסתור בפועל.

בלייכר פתח את המכתב בתיאור הפיגוע בברקן שהתרחש בקיץ האחרון, והעובדה כי המחבל נמלט מכוחות הביטחון במשך חודשיים. לפי בלייכר, בחודשיים הללו "נעזר המחבל בתשתית של סייענים רבים, אשר העבירו אותו ממקום מסתור אחד למשנהו, וכן סיפקו לו תחמושת, אמצעי לחימה, מזון וכסף, כל זאת תוך שהמחבל מתכונן לביצוע פיגועים נוספים ואף מצהיר על כך בפני הסייענים".

עוד נכתב כי "בכלי התקשורת פורסם כי במהלך בריחת המחבל פיזר צה"ל כרוזים בכפרים הערבים המזהירים את הסייענים למחבל בבריחתו מפני הריסת ביתם. עתה, כשמתברר שהסייענים לא רק הבריחו את המחבל אלא חברו אליו במטרה לבצע פיגועים נוספים, יש לפרוע את השטר ולפעול בנחרצות ובצעדי הרתעה אפקטיביים".

בלייכר המשיך ותיאר כי "לאחרונה החלו בהגשת כתבי אישום חמורים כנגד חברי חוליה שעזרו למחבל להימלט. כתבי האישום מגוללים התארגנות מסוכנת ביותר, שהיתה על סף ביצוע פיגועי ירי קשים".

במכתב ביקש בלייכר מאלוף פיקוד המרכז "לאור חומרת האירוע, התמיכה והסיוע אותם קיבל המחבל מהסייענים והסביבה, אין מנוס מלפעול בכל האמצעים הניתנים על מנת להשיג הרתעה. אנו דורשים להרוס את בתיהם של חברי החוליה, בדגש על הבתים אשר שימשו מסתור למחבל".

במכתבו ציין בלייכר את שמותיהם של חלק מחברי החוליה, אשר ביתם שימש למסתור למחבל כפי שמופיע בכתבי האישום שהוגשו עד כה. בסוף המכתב טען בלייכר כי "הימנעות מהרס והחרמה של בתי המחבלים הינה הימנעות מלחימה בלתי מתפשרת בטרור, דבר המאפשר פגיעה קשה בביטחון אזרחי ישראל".

בלייכר מארגון חוננו מסר "מדינת ישראל נאבקת בטרור תמידי אשר צומח מאוכלוסייה מוסתת ותומכת טרור עד איבוד צלם אנוש. כדי להילחם בטרור יש לנקוט צעדי הרתעה משמעותיים אשר יטילו פחד אמיתי בלב הטרוריסטים. הרס בתי המסתור של המחבל, כמו גם הרס בתי השותפים לחולית הטרור, הוא ה"מדתיות" הנכונה היחידה כשאנו נחלמים בטרור האיסלמי הרצחני".