"היועמ"ש מתדרך כתבים נגד בן ארי"

איתמר בן גביר זועם על פרסומים לפיהם גורם משפטי בכיר מעריך שבית המשפט העליון יפסול את מיכאל בן ארי מלהתמודד לכנסת.

חזקי ברוך , א' באדר ב תשע"ט

עו"ד איתמר בן גביר זועם על הפרסום של כתב 'מעריב' אבישי גרינצייג המצטט גורם משפטי בכיר שאמר כי בית המשפט העליון יפסול להערכתו את מיכאל בן ארי מלהתמודד בבחירות לכנסת.

בן גביר מעריך שהגורם הוא לא אחר מהיועץ המשפטי לממשלה ואומר כי "העמדה של היועץ המשפטי כפי שהוגשה לוועדה היא עמדה פוליטית ולא משפטית וההערכות שלו נועדו להשפיע על שופטים".

לדבריו, "מעבר לעובדה שהחומר שהוצג ונאסף על ידי התנועה הרפורמית היה חומר חלקי ביותר והושמטו על ידי הרפורמים קטעים מהותיים שלא מאפשרים לקבל בכלל את הראיות, הרי שדווקא בן ארי נתן הסבר אחרי הסבר לדברים גם בתצהירו וגם בדיון בוועדה הוא הסביר כי אינו מכליל את כל הערבים, התייחס להקלטות מהפייסבוק שלו והוכיח שהם הקלטות חלקיות שהרפורמים הסתירו את הקטעים שבהם הוא אומר מפורשות שהוא בעד לגרש רק את מי שלא נאמן, ובנסיבות אלה ברור היה כי יש לדחות את הבקשה".

"מדהים שחדש ותע"ל, בל"ד ורע"מ וכן עופר כסיף כלל לא התייחסו לטענות נגדם. הם לא התייחסו לסעיפי הבקשות נגדם. אנשי חד"ש ובל"ד למעט עופר כסיף לא מסרו גם תצהירים ובעניינו של כסיף הוא לא התייחס בתצהירו לסעיפים רבים שנטענו נגדו, לא הגיע לוועדה ורק לאור בקשת 'עוצמה יהודית' והוראות השופט מלצר הוא הגיע להצהיר", טוען בן גביר ומציין כי "גם אז נמנע מלחזור בו או להסביר שורת התבטאויות שלו. אם היועץ המשפטי לממשלה טוען שיש בעיה כשלא מתייחסים לכל טענה וטענה מוזר לנו מדוע לא טען זאת בעניין כסיף או חדש ובל"ד, אך לפסטיבל הצביעות אין גבול".

"היועץ המשפטי ופרקליט המדינה עושים כל דבר אפשרי כדי למנוע ההתמודדות של ד"ר בן ארי. הם הגישו חוות דעת שערורייתית. אחרי שהפסידו בוועדה הם הוציאו תדרוך שיש כוונה לפתוח בחקירה פלילית נגד בן ארי. ועכשיו משתמשים בתדרוך לכתב כדי לנסות ולהשפיע על החלטת בי המשפט העליון. התחושה היא שמנדלבליט וניצן מבקשים לנהל את מדינת ישראל ולהחליט מי יתמודד ומי לא ראוי, וכמו תמיד הם "שוכבים על הגדר" בשביל כסיף, חדש ותע"ל, רעמ ובל"ד - מפלגות אשר הוראות סעיף 7 (א) האמורות למנוע התמודדות לכנסת חלות עליהם במפורש, אך מנדלבליט וניצן מתעלמים מהוראות אלה", מסכם עו"ד בן גביר.