''מחכים לראשי המפלגות ביום שישי הבא''

אביו של הדר גולדין הי"ד: אף אחד מהמתמודדים במערכת הבחירות הזו לא עוסק בהשבת הבנים ובפעולות הנדרשות לכך''.

עדו בן פורת , א' באדר ב תשע"ט

שמחה גולדין
שמחה גולדין
צילום: קובי ריכטר/TPS

למעלה מ-200 בני אדם השתתפו היום (שישי) במפגן השבועי של ״מסדר הדר״ שהתקיים באנדרטת ״חץ שחור״, בקריאה להשבת חללי צה''ל המוחזקים על ידי החמאס ברצועת עזה.

פרופ׳ שמחה גולדין, אביו של הדר גולדין הי"ד, אמר ״השבוע התבשרנו שמשלחת מצרית נמצאת בישראל ושהחמאס דורש 20 מיליון דולר. מנגד, השבת הבנים לא נמצאת בסדר העדיפויות של ממשלת ישראל.

''אנחנו נמצאים במצב ערכי קשה מאוד. מזון, מים, תרופות, ביוב, סולר לחימום וכסף לאנשי החמאס נמצאים הרבה לפני השבת חיילי צה״ל. חוסר המעשה של ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, שהוציא את החיילים לקרב לפני 4.5 שנים ולא השיבם ולא מפעיל את הלחץ הנדרש מאכזב מאוד", הוסיף גולדין.

לדבריו, ״אף אחד מהמתמודדים במערכת הבחירות הזו לא עוסק בהשבת הבנים והפעולות הנדרשות לכך. אנו מצפים מהרמטכ״ל לשעבר בני גנץ ושר הביטחון לשעבר בוגי יעלון, חברי הקבינט בצוק איתן יאיר לפיד ונפתלי בנט, ראש אכ״א לשעבר אורנה ברביבאי, הרבצ״ר לשעבר רפי פרץ להגיע הנה בשישי הבא ולהגיד איך הם מתכננים להשיב את הבנים כמה שיותר מהר. זה חייב להוות הנושא המרכזי של מערכת הבחירות״.

ראש עיריית ירוחם לשעבר מיכאל ביטון, מועמד במפלגת כחול לבן, אמר כי ״לוחם צה״ל שיצא לקרב צריך לשוב הביתה, בין אם בחיים ובין אם לקבורת ישראל. אנחנו טובים במבצע צבאי, אבל לא טובים בשמירת הערכים שלנו בימים שבין מבצעים. אסור לנו לשכוח שהפגיעה והחטיפה נעשתה בזמן הפסקת אש, אנו עומדים מול אויב אכזרי, אבל יש לנו יכולות הרתעה והפעלת סנקציות על מנת שנביא את התוצאה הראויה לעם ישראל, השבת הדר גולדין ואורון שאול הביתה״.

אלון שוסטר, ראש מועצת שער הנגב לשעבר וכיום מועמד ב"כחול לבן", אמר באירוע ״יש לנו דגל לאומי אחד, יש לנו את דגל הביטחון ודגל השלום, לא יכול להיות שנפקיר את אחד הדגלים. כולם רוצים ביטחון ושלום. מול עזה אנו חייבים להפעיל יד קשה מול הטרור לצד הומניטרי תמורת הומניטרי - שיפור מאסיבי של התשתיות האזרחיות תמורת השבת הבנים״.