סוגרים מעגל

תלמידי ''צביה'' בפתח תקווה פיתחו מכשיר למניעת תאונות לאחר שאחד התלמידים נפצע בתאונות דרכים.

ערוץ 7 , א' באדר ב תשע"ט

MOOBIKE
MOOBIKE
צילום: צמח כהן צדק

תלמידים מישיבת ''צביה'' בפתח תקווה פיתחו מכשיר למניעת תאונות עם אופניים חשמליים. הרעיון לפתח את המכשיר נולד לאחר שאחד התלמידים נפצע בתאונות דרכים.

המכשיר, MOOBIKE, מתלבש בצורה אוניברסלית ופשוטה על האופניים החשמליים ומתחבר לסמארטפון על ידי בלוטוס. באמצעות שתי מצלמות ושני חיישנים המזהים תזוזה ממרחק בזמן אמת הם עוזרים לנהג לקבל החלטות ולהגיב.

"בעתיד אנו מתכננים להפוך את המוצר לאוניברסלי לכל כלי תחבורה דו גלגלי כמו אופניים רגילים וקורקינט חשמלי וכן להוזיל את עלויות המוצר על מנת שמחירו לא יהווה שיקול דעת מול הבטיחות שהוא מקנה", סיפר אריאל ברכה, תלמיד בישיבה.

התלמידים סיפרו כי הישיבה מכוונת אותם לחבר בין הקודש לחול באמצעות מיזמי חסד ותורה טכנולוגיים. "החינוך שאנו מקבלים והפציעה של חברנו מאופניים חשמליים יחדיו דחפו אותנו קדימה ליוזמה".

יובל כהן, אחד התלמידים, סיפר על ההתרגשות בקרב הקבוצה שמפתחת את המוצר: "אנחנו מחכים לרגע שניצור התקשרות עסקית עם חברת מובילאי".

פיתוח ראשוני של המוצר הוצג לראשונה בתחרות הסמארטדוס בחסות חברת אסוס ישראל המתקיים מידי שנה בישיבת צביה פתח תקווה ולאחרונה אף זכה בפרס כספי בתחרות האקתון חמ"ד דיגטלי.