אורלי לוי אבקסיס מאשימה: "כחלון נכשל, גנץ שיקר"

יושב ראש גשר חושפת על איזה רקע התפוצץ המשא ומתן בינה לבין בני גנץ ומאמינה שיש לה מקום בכנסת הבאה.

ערוץ 7 , ב' באדר ב תשע"ט

אורלי לוי אבקסיס
אורלי לוי אבקסיס
צילום: פלאש 90

ח"כ אורלי לוי אבקסיס מעריכה שמפלגתה 'גשר' תהיה בכנסת הבאה ובטוחה שיש לה יתרון בנושא החברתי על מפלגת כולנו והעומד בראשה, שר האוצר משה כחלון.

"ההבדל בינו לביני הוא לא שהוא לא בא מהמקום החברתי. הוא השתדל, אבל במבחן התוצאה הוא הרסני", אמרה לוי אבקסיס בראיון לחדשות 12.

היא התייחסה גם למשא ומתן עם בני גנץ וחשפה מדוע הוא נכשל. "בסופו של דבר הפערים לא היו ניתנים לגישור. נושא האמינות הוא נושא שחשוב לי ומבחינתי קשה לעבור עליו לסדר היום".

עם זאת היא ציינה כי היא אינה פוסלת ישיבה בממשלה הבאה, בין עם נתניהו ובין עם בני גנץ. "כשאתה נעמד מול מישהו שמכוון להיות ראש ממשלה, הוא משקר אותך בארבע עיניים - זה פוליטיקה ויש את זה בימין ובשמאל. אני לא הולכת איתם לדייט או לחתונה, הפרסונה לא מעניינת אותי. התוכן - מי שיקבל את מצע המפלגה שלנו ואת הדרישה לתוכנית לאומית, איתו נלך".

לדעתה מערכת הבחירות עדיין לא עוסקת בנושאים שבאמת מעניינים את האזרחים. "היו אירועים ששינו את סדר היום, גנרלים חדשים והיועץ המשפטי. בתווך, שכחו את האזרח ואת הנושאים שחשובים לו. נראה כאילו גורל המדינה מנותק מזה של האזרח".

ממפלגת כולנו נמסר בתגובה, "חבל שהכישלון בסקרים גורם לאורלי להכפיש לכל עבר. העובדה שאינה עוברת את אחוז החסימה אינה סיבה לאבד דרך ארץ."