חדרה זכתה בכרטיס האחרון לפלייאוף

העולה החדשה מחדרה היא זו שזכתה בכרטיס האחרון לפלייאוף העליון, למרות שסיימה בתיקו 2:2 עם נתניה. בית"ר בסכנת ירידת ליגה?

נרי וייס , ב' באדר ב תשע"ט

טל כחילה מבית"ר
טל כחילה מבית"ר
צילום: פלאש 90

דרמה אדירה בסיום העונה הסדירה של ליגת העל בכדורגל. הכל היה מוכן לסיום מותח ודרמטי של העונה הסדירה בליגת העל בכדורגל, אבל אף אחד לא ציפה לסוף מותח שכזה.

5 קבוצות התמודדו הערב (מוצאי שבת) במסגרת מחזור הסיום של העונה הסדירה בליגת העל בכדורגל, על הכרטיס האחרון לפלייאוף העליון, בארבעה משחקים שהתקיימו במקביל, בסופם רק אחת זכתה בכרטיס האחרון - העולה החדשה, הפועל חדרה.

לא פחות מ-14 שערים נכבשו בארבעת משחקי מחזור הסיום של העונה הסדירה של ליגת העל בכדורגל. ודווקא תוצאת תיקו היא זו שהעניקה לחדרה את הכרטיס האחרון לפלייאוף העליון.

בשלושה מפעלים שונים גברה נתניה על חדרה - בגביע המדינה בינואר שנה שעברה, בגביע הטוטו באוגוסט האחרון ובליגה לפני שלושה חודשים. גם הערב, רגע לפני שהן נפגשות שוב במעמד חצי גמר גביע המדינה בכדורגל, וכשחדרה נאבקת על הכרטיס האחרון לפלייאוף העליון יחד עם עוד 4 קבוצות - , לא הצליחה חדרה לנצח, במחזור סיום העונה הסדירה של ליגת העל בכדורגל.

חדרה, שפתחה את העונה בצורה נפלאה ומפתיעה לאור העובדה כי העפילה לליגה הבכירה לראשונה מזה 40 שנים, לא רק שמטה את היתרון שהשיגה לאורך העונה כולה על יתר קבוצות הליגה מתחתיה, כשהגיעה אל משחקה הערב מול נתניה אחרי ארבעה הפסדי ליגה רצופים, אלא גם שמטה יתרון בן שני שערים במשחק הערב מול נתניה כשסיימה אותו בתיקו 2:2 דרמטי ומותח.

למזלה של חדרה, שספגה בכל תשעת משחקי הליגה האחרונים, יתר התוצאות במשחקים המקבילים שיחקו לטובתה כשהפועל חיפה ועירוני קריית שמונה לא הצליחו להכניע את יריבותיהן הערב - הפועל חיפה סיימה בתיקו 2:2, וקריית שמונה איבדה יתרון בדרך להפסד למכבי חיפה.

ובית"ר? זו לא רק שסיפקה משחק נוראי נוסף, אלא הפסידה ליריבה המרה הפועל ת"א באצטדיונה הביתי, אצטדיון טדי שבבירה, עם שער בתוספת הזמן. אחרי שזכתה על חשבונה באותו המקום בדאבל ב-2010, הפועל ת"א מעמידה את בית"ר ירושלים בסכנת ירידה ליגה מוחשית ביותר.

האוהדים הרבים שהוציאו מחשבונים וחישבו מה צריכות קבוצותיהן האהובות לעשות בכדי להעפיל לפלייאוף העליון, יכולים להחזיר אותם לכיס. חדרה עשתה את המוטל עליה בתום דרמה גדולה.

חדרה ממשיכה בעונה החלומית שלה כשהיא מעפילה לראשונה בתולדותיה אל הפלייאוף העליון של ליגת העל בכדורגל, ומשאירה את הפועל חיפה, עירוני קריית שמונה, הפועל רעננה ובית"ר ירושלים שהפסידה להפועל ת"א באצטדיונה הביתי, אצטדיון טדי שבבירה, להתמודד נגד ירידת ליגה.

תוצאות כל משחקי הערב במסגרת מחזור סיום העונה הסדירה של ליגת העל בכדורגל:

הפועל חדרה - מכבי נתניה 2:2

הפועל חיפה - הפועל רעננה - 2:2

עירוני קריית שמונה - מכבי חיפה 3:2

בית"ר ירושלים - הפועל תל אביב - 1:0


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il