"הפוליטיקה לא מעניינת אותי"

הרמטכ"ל לשעבר הכחיש בשיחה עם מקורביו את הסברה לפיה החלטתו לוותר על חופשת השחרור נובעת משאיפה להצטרף בקרוב למערכת הפוליטית.

קובי פינקלר , ג' באדר ב תשע"ט

גדי איזנקוט
גדי איזנקוט
צילום: פלאש 90

הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט דוחה הבוקר (ראשון) את הסברה לפיה החלטתו לוותר על חופשת הפרישה לה הוא זכאי נובעת משאיפה להצטרף למערכת הפוליטית.

על פי הדיווח בחדשות 13 אמר איזנקוט למקורביו בעקבות הדיווח, "לא קיצרתי את חופשת השחרור בגלל רצון להיכנס לפוליטיקה. אין בי רצון בשלב הזה להיכנס למערכת הפוליטית".

"מבחינתי שחוק הצינון יוארך לשמונה שנים. אני רוצה להתבטא בחופשיות במכון מחקר בארה"ב החל מהחודש הבא", הסביר הרמטכ"ל לשעבר את הצעד בו בחר לנקוט.

בעיתון "ידיעות אחרונות" דווח הבוקר כי הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט הגיש בקשה לקצר את חופשת השחרור שלו משנה לחודש בלבד וכי כבר החל מחודש אפריל יוגדר כאזרח.

משמעות ההחלטה היא שאיזנקוט יוכל להקדים את כניסתו לפוליטיקה באורח ניכר, שכן חישוב הצינון מתחיל לא ממועד סיום התפקיד אלא מסיום השירות, הכולל את חופשת השחרור הארוכה.

לדברי גורמים המעורים בנושא, איזנקוט מתכנן להצטרף כעמית מחקר בוושינגטון במכון לחקר המזרח התיכון, ולהעתיק לשם את מגוריו עם רעייתו חנה למשך חצי שנה. במכון למדו הרמטכ"ל לשעבר משה יעלון והאלופים סמי תורג’מן ויאיר גולן.