"לתמוך ביהדות התורה ולהציל את הגוש"

ראשי אגודת ישראל קראו לציבור בוחריהם למקסם את הקול החרדי וכדי להבטיח את יתרון גוש הימין. "מצע 'כחול לבן' מקעקע את הסטטוס קוו"

חיים לב , ג' באדר ב תשע"ט

ראשי יהדות התורה
ראשי יהדות התורה
צילום: דוברות יהדות התורה

על רקע הסקרים המאותתים על קרב צמוד בין הגושים כשגוש הימין עלול לאבד יתרונו, קראו הבוקר (ראשון) ראשי אגודת ישראל לציבור החרדי למקסם את הקול החרדי וכדי להבטיח את יתרון גוש הימין.

"המצב הפוליטי הנוכחי שברירי וגוש הימין עלול להפסיד יתרונו בליל הבחירות", הבהירו בידיעה שפורסמה ביומונים החרדיים 'המודיע' ו'המבשר'. "על כן מוטלת החובה על כולנו למקסם את הכח בציבור החרדי לטובת רשימת יהדות התורה – הרשימה היחידה הנלחמת בעד השמירה על קודשי ישראל בהכוונתם של גדולי ומאורי הדור שליט"א".

בדבריהם תקפו בחריפות את מצע 'כחול לבן' של בני גנץ ויאיר לפיד. "מצע המפלגה שפורסם בשבוע שעבר חושף את שהתרענו מפניו לאורך החודש האחרון", אמרו. "עיון קל במצע 'כחול לבן' כולל בתוכו קעקוע הסטטוס קוו בסוגיות מעמד בני הישיבות, השבת, החינוך ומוסד הנישואין היהודי, דבר המהווה חסם ברור להליכה משותפת".

"אנו מזדעזעים לראות כי לפיד השתלט על גנץ והכין תוכנית להרס כל ענייני הדת בארץ ישראל. אין תחום שהוא לא מבקש לפגוע ולהרוס עד היסוד. הם מבקשים להרוס כל דבר קדוש ויקר לעם היהודי", הוסיפו.

"מדובר בתוכנית הרסנית שמחזירה אותנו באחת לימי לפיד האפלים, שביקש לעקור מן השורש את החיים היהודיים בארץ ישראל, והתיך גזירות קשות על הציבור החרדי, במטרה למנוע מהציבור החרדי זכות קיום", מבהירים באגודת ישראל.

"על כל אחד מוטל להבין את הסכנה האיומה הן לפרט והן לכלל, ולכך חייבים להתעשת ולעשות את ההשתדלות המקסימאלית להביא כמה שיותר מצביעים ליהדות התורה", חתמו את דבריהם.