התרסקות המטוס האתיופי: שני ישראלים נהרגו

על מטוס הבואינג 737 שהתרסק היו 149 נוסעים מ-33 מדינות שונות, שניים מהם אזרחים ישראלים, וכן 8 אנשי צוות. כולם נספו באסון.

ניצן קידר , ג' באדר ב תשע"ט | עודכן: 15:38

זירת התרסקות המטוס באתיופיה
זירת התרסקות המטוס באתיופיה
צילום: רויטרס

חברת התעופה אתיופיאן אירליינס אישרה בצהריים (ראשון) באופן רשמי כי בין 149 נוסעי טיסת החברה שנספו בהתרסקות המטוס הבוקר ישנם שני אזרחים ישראלים.

נזכיר כי על מטוס הבואינג 737 שהתרסק היו כאמור 149 נוסעים אזרחי 33 מדינות שונות וכן 8 אנשי צוות שכולם נספו באסון האווירי.

מבדיקה ראשונה של האירועים עולה כי לפני ההתרסקות דיווח הטייס למגדל הפיקוח וביקש אישור לחזור ולנחות בשדה אך המטוס התרסק לפני שהספיק לחזור לשדה.

חברת התעופה מסרה נתונים מדויקים על אזרחויותיהם של הנוסעים שהיו על המטוס. 32 היו מקניה, 18 מקנדה ו-9 מאתיופיה. שניים כאמור היו מישראל. שאר הנוסעים היו מסין, איטליה, ארה"ב, בריטניה, צרפת, מצרים, הולנד, הודו, רוסיה, מרוקו ושורה של מדינות נוספות.

מנכ"ל חברת אתיופיאן איירליינס ציין בעקבות ההתרסקות, "הטייס שהתרסק הוא בעל רקורד טיסה מעולה". עוד הוסיף המנכ"ל כי בין הנספים היו תושבי קניה, אתיופיה, בריטניה, ארצות הברית וקנדה.

חברת בואינג מסרה בתגובה להתרסקות הטיסה: "חברת בואינג מצטערת לשמוע על מות הנוסעים והצוות בטיסה. אנו מוסרים את תנחומינו למשפחות ואהוביהם ומוכנים לתמוך בצוות אתיופיאן איירליינס ולספק כל מידע טכני, תחת הנחייתו של משרד הביטחון בתחבורה האמריקני".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר במשרד החוץ כדי לעקוב מקרוב אחר פעילות חדר המצב, בעקבות התרסקות המטוס באתיופיה.

נתניהו שוחח עם שגריר ישראל וקונסול ישראל באתיופיה שדיווחו לו פרטים על התרסקות המטוס, המעקב אחר הישראלים הנעדרים ומצבם.

"באתי לכאן למשרד החוץ, כדי לעקוב מקרוב אחר הדיווחים מאתיופיה. לצערי, דיווח לנו השגריר שלנו באתיופיה ששני ישראלים נספו בהתרסקות המטוס. ליבנו עם המשפחות", אמר ראש הממשלה.