נס בישוב רחלים

נסיון חדירה ליישוב רחלים הסתיים בנס. חבר כיתת הכוננות: "צריך לתפוס את החוליה ולחסל אותה". תושבת היישוב: "משערת שנמנע אסון".

יהונתן גוטליב , ג' באדר ב תשע"ט

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: דובר צה"ל

בערב שבת האחרון זוהו באמצעי האבטחה ביישוב רחלים שתי דמויות חשודות המתקרבות ליישוב. רבש"ץ היישוב הגיע ראשון למקום, ירה פצצת תאורה והבחין בשני החשודים בורחים מהמקום.

"סיימנו תפילה וירדנו לבית", סיפר לערוץ 7 עמיחי מועטי, חבר כיתת הכוננות, "אני עוד הספקתי להתארגן לקידוש ובסביבות השעה 19:00 קיבלנו דיווח על 2 דמויות חשודות שעולות לכיוון רחלים. חבר שלי ראה אותי יוצא החוצה עם הנשק מניע את הרכב, הוא שאל אותי מה קורה, הסברתי לו את העניין והוא חבר אליי. נדרשנו לבצע סריקות בשטח מסוים שחששו שממנו הייתה החדירה, חשבנו שאולי יש עוד מישהו שלא ראו אותו במצלמה, שהצליח לחדור ליישוב".

"צריך לתפוס את החוליה ולחסל אותה", אמר מועטי, "היא כנראה הגיעה מהכפר העוין קבלן. היה שם בעבר מעצר של מחבלים חמושים, מעצר מאוד אלים. אנחנו לא רוצים שמישהו ימות ואז ישימו עוד אמצעי אבטחה, אנחנו רוצים למנוע את זה לפני כן".

מועטי הביא דוגמה למקרה שיכול היה להיגמר אחרת, "אצל משפחת הנקין, חודש לפני כן החוליה שרצחה אותם ניסתה לבצע פיגוע אחר ולא עלה בידם. לא עצרו אותם ואני מניח שאם אז היו עוצרים אותם אז הרצח של הזוג הנקין היה נמנע".

איילת לאש, תושבת רחלים ופעילת ימין מוכרת ברשתות החברתיות, סיפרה על התחושות מאז ערב שבת האחרון, "אני משערת שנמנע אסון. זה מאוד מפחיד. אנחנו יודעים כבר לצערינו שערבי שבת זה זמנים שנעשו פיגועים מאוד קשים".

"מחבלים שמרשים לעצמם מהכפר פה ליד לנסות להיכנס בלילה לתוך יישוב יהודי כנראה שהם יודעים שלא יקרה להם שום דבר. זה אובדן הרתעה וזה ממש עצוב".

לאש ביקשה להעביר מסר, "אנחנו מצפים ליותר אסרטיביות ויותר תוקפנות כלפי האויב. עכשיו זה נגמר בנס אבל זה יכול היה להיגמר הרבה יותר גרוע".