קלאסיקו הכדורסל הישראלי - צהוב

משחק הכדורסל בין מכבי ת"א להפועל י-ם הסתיים בניצחון צהוב שהיה יכול להיות הרבה יותר גבוה. י-ם כמעט מחקה פיגור בן 28 נקודות

נרי וייס , ג' באדר ב תשע"ט

טיוס מטביע מעל כולם הערב
טיוס מטביע מעל כולם הערב
צילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה

בפעם האחרונה שהגיעה מכבי ת"א אל היכל הפיס ארנה שבבירה, קטעה זו רצף של חמישה הפסדים רצופים מול הפועל ירושלים באולמה הביתי. הערב (ראשון) שוב גברו הצהובים מת"א על המארחים מירושלים, באחד ממשחקי הקלאסיקו הגדולים בשנים האחרונות.

השתיים, ירושלים ומכבי, נאבקו הערב ראש בראש על המקום הראשון בסיום הסיבוב השני, כזה שיבטיח משחק בית נגד הסגנית בסיבוב השלישי, והראו כי מצבן בטבלת ליגת העל בכדורסל וגם במסגרות האירופיות שלהן לא מקרי ולא בשל חולשת הקבוצות האחרות.

לא רק זאת, אלא שהשתיים למעשה שיחזרו כמעט באופן מדוייק את התוצאה במשחק הקודם ביניהן העונה שעמד על 78:91 לזכות התל אביבים, עם 89:78 לזכותם שוב.

התל אביבים ניצחו בעיקר בשל יכולת אדירה במחצית הראשונה, במהלכה כבר הובילו ב-28 נקודות הפרש על המארחים האבודים מירושלים. חזרה מרשימה של האדומים מהבירה במחצית השניה מחקה את הפיגור הגדול בדרך לרבע אחרון דרמטי וצמוד, בו לבסוף ניצחה האורחת מת"א.

המכבים מת"א קוטעים את רצף הניצחונות של ירושלים שעמד על תשעה כאלה בכל המסגרות, עם 89:78 ומנחילים לירושלים הפסד בית שלישי העונה בכל המסגרות, במשחק שהצדיק את הציפיות הגדולות ממנו וכזה שהיה יכול להיגמר בצורה רעה הרבה יותר עבור המארחים מהבירה.

מכבי, שבעצמה ביצעה בשני המשחקים האחרונים שלה בליגה, מול נס ציונה וראשל"צ קאמבקים גדולים לניצחון, כמעט מסדרת לירושלים קאמבק דומה אך לבסוף משיגה ניצחון חשוב שנותן לה יתרון גדול לקראת הסיבוב השלישי ועל הדרך מאריכה את רצף הניצחונות שלה לחמישה, הכי הרבה שלה העונה בליגה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il