טראמפ לתורמים:
"הדמוקרטים שונאים יהודים"

הנשיא האמריקני ממשיך בביקורת על הדמוקרטים ואמר בשיחה עם תורמים רפובליקנים: לא מבין איך יהודים יכולים להצביע למפלגה הדמוקרטית.

ערוץ 7 , ד' באדר ב תשע"ט

דונלד טראמפ
דונלד טראמפ
Reuters

אתר החדשות האמריקני Axios פרסם ציטוטים שאמר לכאורה נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בנאום סגור בפני תורמים למפלגה הרפובליקנית ביום שישי האחרון.

גורמים שנכחו באירוע שהתקיים בפלורידה אמרו כי טראמפ הצהיר בנאומו כי "הדמוקרטים שונאים יהודים" והוסיף: "אני לא מבין איך יהודים יכולים להצביע למפלגה הדמוקרטית בימים האלו".

עוד אמר טראמפ, לפי המקורות, כי אם הוא היה מתמודד לראשות הממשלה בישראל הוא היה זוכה ל-98% מהקולות.

הדברים המיוחסים לטראמפ נאמרו על רקע הסערה סביב התבטאויותיה האנטישמיות של חברת הקונגרס המוסלמית אילהן עומאר ממינסוטה. כזכור, בשבוע שעבר עברה בבית הנבחרים הצעה לגינוי האנטישמיות אך הנשיא והרפובליקנים טענו כי ההצעה היתה מרוככת מידי, וזעמו על כך שהיא כללה גם גינוי לאיסלמופוביה ושנאה. ההצעה עברה ברוב מוחץ של 407 תומכים מול 23 מתנגדים.

בבוקר שלאחר אישור ההצעה תקף טראמפ את המפלגה הדמוקרטית בשיחה עם כתבים בבית הלבן, ואמר: "ההצבעה אתמול הייתה מבישה, הדמוקרטים הפכו למפלגה אנטי-ישראלית ואנטי-יהודית".

דבריו של טראמפ עוררו את זעמו של מנהיג המיעוט הדמוקרטי בסנאט, צ'אק שומר, שכתב בפייסבוק: "עבור הנשיא, שכשניאו-נאצים צעדו בשרלוטסוויל מול בית כנסת ואמרו 'לשרוף אותו' והוא אמר ש'שני הצדדים' אשמים, זה שפל חדש. דבריו מראים שהנשיא מעוניין רק לפלג ולא להאיבק באנטישמיות. אדוני הנשיא, הגדרת מחדש את המושג חוצפה".