דיווח: נתניהו יעתור נגד ועדת ההיתרים

ראש הממשלה יבקש מבג"ץ לבטל את ההחלטה שאסרה עליו לקבל מימון להגנתו המשפטים מבן דודו נתן מיליקובסקי ומאיש העסקים ספנסר פרטרידג'.

ערוץ 7 , ד' באדר ב תשע"ט

יעתור. נתניהו
יעתור. נתניהו
צילום: תומר נאוברג, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לעתור היום (שני) לבג"ץ נגד החלטת ועדת ההיתרים בראשות השופט בדימוס עוני חבש בעניינו, כך דווח בחדשות 12.

כזכור, נתניהו ביקש מהוועדה לאשר לו לקבל סיוע בגובה של עד 2 מיליון דולר מבן דודו נתן מיליקובסקי ומאיש העסקים ספנסר פרטרידג', לצורך מימון ההגנה המשפטית בפרשיות שבהן הוא עשוי להיות מואשם.

הוועדה החליטה שלא לאפשר לו את קבלת המימון, ואף קבעה בנוסף כי עליו להשיב מימון בסך של כ-300 אלף דולר שקיבל מבן דודו לצורך סיוע במימון ההגנה המשפטית עליו ועל רעייתו.

בנוסף מתחה הוועדה ביקורת על כך שנתניהו קיבל על פי דברי עורכי מאיש העסקים ספנסר פטרידג' סיגרים ו- 2-3 חליפות, וקבעה כי עליו להשיב את שוויים לפטרידג'.

בין היתר נקבע בהחלטה כי לא די בהצהרתו של נתניהו לפיה גם הוא מתכוון לשאת בחלק מהוצאות ההגנה, וכי עליו קודם כלך לממן את הגנתו ממשאביו האישיים ככל יכולתו ורק אחר כך לפנות לאפיקי מימון נוספים. בהקשר זה הזכירה הוועדה את העובדה שעל פי הצהרת ההון שהגיש נתניהו מדובר באדם אמיד שיש באפשרותו לממן את הגנתו המשפטית.

כעת מתכוון נתניהו לעתור נגד החלטת הוועדה בעניינו לבג"ץ, ולטעון כי בלתי סביר שלא לאפשר לו לגייס מימון חיצוני להגנתו בשעה שהמדינה השקיעה משאבים עצומים בחקירות נגדו.